| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU nu mai stiu ce sa ma fac... eu sunt genul ala mai emo rockeritza am breton in ochi unghii negre haine in carouri...iar iubitul meu este ..nu spun din rautate dar e un cocalar manelist si mereu ne certam pe tema asta pt ca el vrea ca eu sa ask manele iar eu vreau sa fie si el emo sa ne facem poze faine ca si pe google si mereu cand mergem pe strada eu imi pornesc pe telefon muzica rock iar el manele se uita lumea ciudat la noi dar asta e din vina lui. nu stiu cum sa i explic ca nu este bine sa asculte manelele pentru ca la lumea nu i place el spune ca chiar daca sunt emo el ma iubeste dar in felul acesta nu stiu cat va mai dura relatzia. cum sa i spun ca manelele sunt naspa?

Răspuns Câştigător
| Ofiintă a răspuns:

Unul manelist iar cealalta emo, se plimba pe strada ascultand muzica jumi-juma, manele si rock.
Hai ca-i tare introducerea :."Iar iubitul meu este un cocalar manelist..."
Sunteti draguti asa cum sunteti eu propun sa nu strici aceasta relatie!
p.s: chiar mi-ar placea sa va vad pe strada.

9 răspunsuri:
| Polaris a răspuns:

Oh, da, dragostea la 10 ani. Ce vremuri day dreaming...

| Larisssaa a răspuns (pentru Polaris):

La cum a scris, da... cred că are 10-9 ani. laughing

| BSwwatch a răspuns:

Incearca combinata cu un trend nou, inventeaza unul si pune-i denumirea ManelEmo(suna bine)si mixati melodiile de manele cu rock-ul, o sa iasa un bullshit, da ce conteaza?! ...va iubiti! SUCCES!

| Чернобыль a răspuns:

Nu va potriviti deloc.

| 26Geo a răspuns:

Pai e clar ca nu te iubeste, daca te-ar iubi si tu pe el, v-ati intelege foarte bine. Faptul ca voi 2 ascultati muzica diferita,nu e nimic anormal,e ok,dar, sa va certati pe tema asta, e aiurea si reiese ca nici tu, nici el nu va acceptati unul pe altu cu defectul asta si probabil altele.E genul de relatie care se va sfarsi pana la urma.E bine ca incercati, dar trebuie trasa o linie si vazuta diferenta. Vorbiti unul cu altul si vedeti ce anume e de facut.Nu prea te vad eu genul ala care sa renunte pentru manele si nici el pentru rock.Asta e personalitatea fiecaruia, nu o poti schimba, poti doar sa o accepti.Bafta

| DaRaspund a răspuns:

Cum tu consideri manelele naspa, asa considera el rock-ul naspa. Nu-l poti schimba, ori il accepti asa ori ba!

| Eudaimonia a răspuns:

Dragă fată, eşti în acea perioadă în care crezi că dacă asculţă Skrillex eşti rockeriţă..treci peste.

| DnBSniperZs a răspuns:

Bag, folosi-ti prezervativu ca daca iese un roacker manelist ne-am dat dracu =]]

| Rebekka97 a răspuns:

"manelele sunt naspa". Cine esti tu sa judeci gusturile altora? Pentru alte persoane muzica pe care o asculti tu sunt ca niste pietre in cap.Eu ascult rock si am prieteni care asculta si manele dar nu-i critic pentru asta. Daca tu nu esti in stare sa-l accepti asa "cocalar manelist" nici el nu ar trebui sa te accepte asa emoista cum esti tu.In iubire n-ar trebui sa existe astfel de probleme.Tu il iubesti pentru ce este el, iubesti persoana de dincolo de cocalarul manelist.Si daca n-o faci atunci ar trebui s-o terminati si sa incetezi sa-ti jignesti iubitul pe situ-ri.