| anonim_4396 a întrebat:

- cum sa faci sex anal si sa nu te doara?
- care e cea mai indicata pozitie pentru sex anal pentru inceput?
- poate sa afecteze cu ceva sexul anal corpului?
dau funda! merci!

35 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Medicii seriosi nu recomanda asa ceva. Poate avea urmari traumatizante si chiar SIDA. Totusi din dorinta de a face pe plac tuturora apar siteuri cu explicatii: http://www.csid.ro/......m-4951958/
Parerea mea ca este o prostie.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Igiena e cea mai importanta in ce priveste sexul anal din motive evidente dar si din punct de vedere al resimtirii unor senzatii dureroase. Un dus anal va asigura intotdeauna senzatiile optime.

Ii inteleg pe cei carora li se pare o prostie, insa adevarul e ca oricat de ciudat ar parea, anusul are extrem de multe terminatii nervoase excitabile.

NU intotdeauna sexul anal va fi resimtit ca fiind excitant, anumite persoane nu vor resimti placere fie din punct de vedere psihologic si mai rar din punct de vedere fizic, asa cum multe femei de exemplu nu se excita daca le stimulezi sfarcurile, ba chiar spun ca senzatia e dureroasa.

Cea mai indicata pozitie pentru inceput e doggy style.

Sexul anal poate afecta anusul daca e facut fara lubrifiant. In rare cazuri s-a inregistrat dobandirea incontinentei. Desigur unii cred ca poate cauza hemoroizi. Eu cred ca aceasta ipoteza nu poate fi mai falsa. In afara de cazurile datorate alimentatiei, hemoroizii in general se fac datorita unei pozitii asezate indelungate, pe un scaun impropriu care face ca vasele de sange sa stea intr-un continuu stres si sa se formeze umflaturi.

Cel mai mare pericol e transmiterea BTS-urilor. Daca nu ai un partener de incredere si stabil e bine sa folositi prezervativul si un lubrifiant pe baza de apa.

Nu cred ca sexul anal e sau trebuie sa fie tabu in acelasi timp nu e musai sa placa la toata lumea. N-as spune nici ca e genul de sex pe care trebuie sa-l incerce o fata aflata la inceputul vietii sexuale, e nevoie de putina experienta pentru a exista un grad mai mare de dezinhibare.

| JohnnyBi a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Sexul anal. facut des in cativa ani te ajuta sa te balegi precum vaca in drum. muschii anali nu sunt facuti sa reziste la penetrari multe si cedeaza. gen "Sandra Romain, femeia care se balega" zisa si regina sexului anal. prea mult...strica. laughing)

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru JohnnyBi):

Gresesti, as putea spune chiar ca gresesti proFUND.

| JohnnyBi a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

I see what you did there rolling on the floor). si mai ai situatia cand esti smecher si incerci fara prezervativ, tipa neobisnuita sau dintr-o intamplare te umpli de rahat rolling on the floor. acolo este o situatie de tot rahatul rolling on the floor

| Mussette a răspuns (pentru JohnnyBi):

rolling on the floor De-ar sti cat de adevarata e faza cu inconstienta...laughing

| JohnnyBi a răspuns (pentru Mussette):

Sa faca ce vrea. e fundul ei la bataie rolling on the floor).

| Mussette a răspuns (pentru JohnnyBi):

Ar rebui sa incerce cativa ani si el si apoi va da dreptate inconstientei. rolling on the floor)

| JohnnyBi a răspuns (pentru Mussette):

Nu sunt medic sa stiu teoria si nici homosexual pasiv sa invat practica...e doar o parere dupa cele auzite de la altii...dar 1 ora sex la viteza de la o mataranga de negru in repetate randuri sigur te face sa iti dai drumul in nadragi

| Mussette a răspuns (pentru JohnnyBi):

Stiu teoria, din punct de vedere anatomic. Eu de ce zic ca ar trebui sa incerce, ca sa vada si el cine are dreptate. N-am zis sa incerci tu. laughing

| JohnnyBi a răspuns (pentru Mussette):

Creeed ca e prea multa discutie despre fund pentru o zi...mergem sa imBUCAm ceva? rolling on the floor))

| Mussette a răspuns (pentru JohnnyBi):

smug La ora asta ingrasa. rolling on the floor

| JohnnyBi a răspuns (pentru Mussette):

Atunci inFUNDam patul sa dormim? rolling on the floor)

| Mussette a răspuns (pentru JohnnyBi):

blushing
Sexul anal are cel mai bogat camp lexical. rolling on the floor

| intermision1 a răspuns (pentru JohnnyBi):

Ahahaha chiar ca te balegi ca o vaca laughing)))

| Felys a răspuns:

Pot adauga in afara de ce ti-a scris JohnnyBi mai pot apare si hemoroizii care sunt foarte durerosi si chinuitori, sexul anal dupa parerea mea este o mare tampenie, dar cine sunt eu sa am pareri contra

| JohnnyBi a răspuns (pentru Felys):

Nu ma intelege gresit. imi place sexul anal, cat timp sufera o alta tipa si nu eu...de ce nu? rolling on the floor. mai naspa e daca te umpli de rahat. dar in 6 ani de cand il practic cu diferite tipe nu mi s-a intamplat inca, deci mai dau cu zarul. daca se intampla ma las laughing

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru JohnnyBi):

Si ti-a spus vreodata vreuna din tipele alea ca a inceput sa aiba incontinenta? ce naiba zau esti comic. Te umpli daca tipa e atat de nesimtita incat sa nu-si faca un dus anal...ce sa zic.

| JohnnyBi a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Sau sa aiba o problema la stomac sau eu stiu? nu mi s-a intamplat rolling on the floor.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru JohnnyBi):

Si-atunci de ce va place sa speriati oamenii? si aia cu hemoroizii e la fel de spanchie.

| JohnnyBi a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Nu sperii oamenii. e recomandarea doctorului meu de familie cand i-am zis ca imi place, din cand in cand, sa o ard dubios. esenta raspunsului era "mai rarut ca-i mai dragut". explicatiile medicale in termeni medicali ma depasesc, dar a zis sa evit sa fac asta pentru binele fundului partenerei, si sanatatea mea ca deh, nu e facuta gaura aia pentru penetrare. daca doctorul o zice, o stii el ce stie.

| Mussette a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Inconstienta nu aare dupa cativa ani, caci organismul este tanar.
Undeva dupa 50 de ani...

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru JohnnyBi):

Din pacate la fel au pretentia ca stiu ce spun si multi nutritionisti. Daca ai urmarit cat de cat subiectul s-a descoperit ca nu e tocmai cum se credea anterior.

Apropo daca vrei un argument logic, daca penetrarea asta cauzeaza incontinenta sa ne gandim, ce inseamna, ca anusul e deschis si largit, nu? Pai cand are loc defecatia, nu e largit ba chiar uneori chiar stresat. Si asta se intampla in fiecare zi. Ar trebui sa capatam incontinenta pentru simplul fapt ca facem numaru2 in fiecare zi. Uneori si de doua ori pe zi.

Crezi ca medicii sunt scutiti de preconceptii? scarbe sau idei invechite? Te asigur ca nici pe departe.

| JohnnyBi a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Cand defechezi stai cu gaura la o dilatatie mica timp de x secunde. la sex anal dilatatia e mai mare (daca e morcovul subtire...eh, vorba) timp de xy minute (cu ideea ca il tine si pe tip actiunea macar 10 minute). + ca la toaleta doar iese. nu intra si iese.

hmmm. de ce muschii vaginului isi pierd din elasticitate cu anii? nu o fi la fel la muschii anali? am intrat intr-o discutie cel putin ambigua

| Mussette a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Anusul e construit initial pentru direcia: interior-exterior, fiindca asa ii permit muschii. Iar cand apare si invers, muschii devin relaxati mai usor. Iar penetrarea nu dureaza cateva minute ca si defecatia. Iar ca sa intru mai in amanunt, dimensiunea poate fi reglata e organism in timpul defecatiei, iar penetrarea nu.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru JohnnyBi):

Zau, asa faci tu cacuta de pisicute? subtire ca un creion? laughing)) hai zau ca nu mai raspund ca va place sa aberati, cu tot respectul si cu incontinenta si cu hemoroizii sunteti total din alta poveste. Sexul anal nu creeaza asa ceva decat rar de tot cu concurenta altor factori. O groaza, repet o groaza de barbati hetero se plang grozav de hemoroizi. Ei ce-au facut? sex anal in vis? haidi bre ce dracu, sa fim seriosi.

| JohnnyBi a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Nimeni nu a zis ca faci hemoroizi numai din sex anal. eu am zis doar o parere...ca o fi, ca nu o fi cum zic eu...doar aia care pot infirma sau confirma parerea unuia dintre noi stiu,

| vocea a răspuns:

Nu stai calm sexul anal se face din antichitate, cea mai buuna pozitie este cea mai cunoscuta capra, si o sa te doara la inceput trebuie un lubrifiant asa penetrarea este mai buna succes

| Alexandr a răspuns:

Mai bine lasa asta..cant o sa imbatranesti o sa faci pe tine.

| hhhapciuuu a răspuns:

Pai sa vedem : in primul rand partenera trebuie sa fie foarte excitata si relaxata ca sa nu o doara asa de tare.
apoi trebuie folosit lubrifiant ..mult lubrifiant.
pozitia misionarului este cea mai indicata pentru inceput.
da- pot fi urmari grave daca fata nu are macar aprox. 17-18 ani pentru ca oasele de acolo pot fi fracturate in timp sau ceva de genul din cauza ca nu are corpul complet dezvoltat
big grin
bafta

| UnDezaxat a răspuns (pentru hhhapciuuu):

Misionar? Vorbim de aceeasi? Adica eu peste ea, ea sub mine, ea sta pe spate? Si eu cum i-o bag in cur!?

| hhhapciuuu a răspuns (pentru UnDezaxat):

La voi cred ca e alta treaba laughing
eu m-am interesat doar cum fac gay..so laughing

| Sergiu72 a răspuns:

Incepe prin a te explora singura, atunci cand faci baie. incepe cu clisme, apoi cu lubrefianti. daca te excita, e ok. daca te doare, sexul anal nu e pentru tine. Daca totul e ok, mergi mai departe cu partenerul tau. el trebuie sa fie de incredere. folositi lubrefianti, prezervativ si spalati-va inainte si dupa. Placerea sexului anal poate fi mai intensa decat sexul intravaginal. Succes!

| Ioana_Lavinia_1987 a răspuns:

Nu va recomand sexul anal. Am facut si eu aceasta greseala si m-am ales cu niste hemoroizi extrem de durerosi. Pana la urma m-am trata cu ceai din coada soricelului https://coada-soricelului.com/. Deci nu faceti greseala asta.

| likevirginiajohnson a răspuns:

-incerca un lubrifiant
-pozitia "lingurita"
-ai grija de igiena ta (asta e valabil in general, nu doar pentru sexul anal), controlezi miscarile in timpul actului si spune-i daca te simti bine sau nu (comunicarea e cheia)
-in rest, simte-te bine si experimenteaza cu iubitul/a tot ce iti doresti