| anonim_4396 a întrebat:

Cum să-i spun unei fete ca o plac? Direct sau sa o intreb altceva desce ce-i place? Suntem colegi si daca ar fi s-o intreb altceva, ce s-o intreb?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca sunteti colegi, si fiindca in mod normal ar trebui sa va si cunoasteti suficient de bine, modul indicat de abordare a ei ar fi cea directa, prin care sa o intrebi daca accepta sa iesiti in 2 la o plimbare dentru a discuta despre anumite aspecte de natura sentimentala. Fiindca doar procedand asa, vei reusi sa-ti dai cu adevarat seama daca si ea manifesta atractie fata de persoana ta. Iti trebuie doar putin curaj. Succes!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Clar n-o intrebi direct. Te apropii de ea, vezi cum se poarta cu tine si daca iti da semne poti sa ii zici

| Plato a răspuns:

Direct!

| DenisaIanos1234 a răspuns:

Intai, vezi cum se comporta cu tine. Daca e de aia fitoasa si de astea, nu te baga. Dar vezi cum se comporta cu tine si ce crede despre tine, si daca da semne ca ii place si ei de tine, spune-i. Daca nu, nu. Ca nu are rost sa suferi