| XxRockStarxX a întrebat:

Va roog ajutati-ma! Deci... mie imi place de un baiat la scoala si eu cred ca si el ma place dar nu am curaj sa-i spun ca-l plac! Nici el nu are curaj sa imi spuna.Eu cred ca-i place de mine pentru ca : spune la alti colegi de ai mei ca ma place apropo( este in clasa cu mine) si acei colegi imi spun ca baiatul acela ( de care imi place)ca ma place. si nu stiu pe cine sa cred! Va roog ajutati-ma sa prind curaj sa il intreb si sa-i spun si eu ca-l plac

Răspuns Câştigător
| ค๔ץッ a răspuns:

Pai ia-ti inima in dinti si intreaba-l[cat de greu poate sa fie] si restul sti si tu.Succes!

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Mai intai incearca sa vorbesti cu el despre alte lucruri, si vorbeste mai des cu el. Pana la urma ajungeti si la marturisiri din alea. thinking

| Afdsa a răspuns:

Buna. Daca zici, ca esti atat de sigura ca te place, pentru ca el spune la toata clasa, ding!laughing, ce ar fi asa greu sa-i zici ca-l placi si tu? Mai bine ai lasa emotiile deoparte, si te-ai duce sa-i zici.Nu-ti da nimeni cu nimic in cap laughing, stai chill si du-te si ii zi ca tii la el, si ca il simpatizezi, ca il placi foarte tare...si. cine stie? :-> Love is in the air \:d/ laughing.
Succes.si nu uita, fara rusine xD!

| Blackwoman27 a răspuns:

Pai ii zici ca vrei sa te vezi la un suc cu el si vorbesti deschis, nu ii spuyi ca il placi ii dai doar tendinta si vezi daca el te respinge inseamna ca nu te place iar daca te accepta inseamna ca te place, nu stiu ce sa-i mai exact ma rog ceva sa-l intrebi daca are prietena sa-l privesti intens sau ceva dk nu te place va placa sau nu va baga in seama ceea ce faci

| Alexandraaaaa2696 a răspuns:

Buna.Pai. eu cred ca nu ar trebui sa-i spui tu, adica sa faci tu "primul pas". Spune-i prietenei tale cele mai bune sa afle. sau sa-l intrebe, dar intr-un mod mai discret.happy Succes! Pa-pa:*.

| Madalyn a răspuns:

Eu iti recomand sa nu te cuplezi cu cineva din clasa cu tine, asta daca nu vrei sa-l ai ca dusman mai tarziu!
Gandeste-te ca relatia nu poate rezista prea mult, iar la despartire probabil nu vei vrea sa-l mai vezi dar el fiind in clasa cu tine, dorinta nu ti se va putea indeplini, plus ca daca, calci stramb in fata lui iti poti distruge repunatia in fata celorlalti colegi!
Nu stiu daca m-ai inteles, dar nu fa prostia asta... am multi colegi care au trecut prin asta si s-au despartit din cauza programului scolar:
Ea se supara ca el chiuleste
El se supara ca ea nu`i dadea sa copieze la teste
Ea se supara ca el filtra cu alte fete pe hol sau in sala de sport
El se supara ca ea nu-i tinea apararea la sedinte
si etc...
treaba ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pei cam tot ce ai de facut e sa ii spui, dar nu o fa de fata cu alti colegi, roaga-l sa te insoteasca undeva in apropiere dupa ore sau un loc unde sa fiti singuri si spune-i-o pur si simplu. Tu esti cea care trebuie sa-ti dai curaj, aici doar te sfatuim.

| Castiel_5092 a răspuns:

In vreamea noastra, daca nu ai curaj sa spui ceea ce simti nu vei reusi sa faci nimic.

| malinutza_2433 a răspuns:

Intrebarea ta este una normala cazul clasic o fata este indragostita de un baiat si nu are curaj sa i-o spuna.
Parerea mea esre ca intai trebuie sa ii acorzi mai multa atentie dar nu exagerat cat sa se simta bine, incearca sa il fermeci si cand vezi ca este fericit si iti zambeste incearca sa iti faci curaj sa i-o spui cu grija ca sa nu inteleaga gresit ce iai spus nu fi prea directa sau ca test pune pe o fata sa il intrebe mai intai casa fi sigura de ce va zice.
Succes si nu uita daca te place cu adevarat o sa spuna dai la mine a functionat sper ca si la tine si inca o data SUCCES!

| Cristian78Alex a răspuns:

Du-te la el cu curaj! Daca te incurci amintesteti de ceva care tea incantat din tot dea una happy.winking