| semy a întrebat:

Cum sa ii spun ca vreau sa folosim prezervativul, eram odata ...si m-am oprit nu stiam cum sa ii spun, ce sa fac? imi e teama ca nu il va accepta nu stiu daca foloseste asa ceva straight face

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ii spui simplu: eu nu vreau copii acum si vreau sa ne protejam cat mai bine, si anume cu prezervativ. Nu mai facem dragoste altfel. va avea de ales intre prezervativ sau deloc.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Chiar dacă nu folosește este timpul să învețe să-l folosească.
Îi spui deschis și fără teamă că doar este bărbatul tău, nu?
Crăciun fericit!
Pa, pa.

| gigiro a răspuns:

Pai.iti doresti copii?

| Cypronge a răspuns:

Spune-i simplu si direct, Vreau sa folosim un prezervativ pentru ca nu doresc sa ma supun riscului de a ramane insarcinata si celorlante riscuri. E adevarat ca un prezervativ scade putin din placerea contactului sexual dar e cea mai sigura metoda pentru a preveni bolile cu transmitere sexuala si sacrina nedorita, iar pe deasupra exista si prezervative ultra fin care sun mai subtiri si nu diminueaza atata de mult din placere, puteti folosi si un lubrifiant in acelasi timp cu prezervativ pentru a va spori placerea.
Daca persoana in cauza tine la tine va acepta sa folositi un prezervativ, daca nu atuncea nu merita atentia ta.

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Spune-i ca nu vrei sa fii mama si cred ca nici el nu vrea sa fie tata dar nici boli nu vreti.
Fi hotarata si spune-ti punctul de vedere. Daca te iubeste va accepta.

| Bibutzu a răspuns:

Pai.la acest capitol semy uh trebuie sa-ti pui punctul de vedere pentru ca tu vei fi singura care vei suferii daca nu va veti proteja... ii spui clar si raspikat! ca uh nu vei intretine relatii sexsoale cu el fara prezervativ! ii explici ca tu nu-ti doresti copii. cel putin nu la varsta asta si nu cu el! (dar daca ai pute evita sa nu te culci cu el. ar fi perfect.adika. pastreaza si uh ce ai mai sfantca fetele serioase) pup. fundita?

| LoveAngel223 a răspuns:

Pai foart clar ii spui ca, daca vrea sa faceti sa faceti cu prezervativ daca nu ii convie treaba ei pentru ca asa este cel mai sigur.si daca te iubeste iti va accepta decizia.si nu cred ca vrea un bebe...

| Douapunccteunics a răspuns:

Nu cred ca vrea un bebe de la ani vostri.
Este chiar necesar prezervativul.
Spune-i si tu ca nu vrei un copil sigur nu se va supara.

| eagleeye a răspuns:

Pai SEMY exista un singur raspuns la intrebarile tale! o iei de mana si ii spui : te deranjeaza prezervativul? eu as vrea sa il folosim! punct! nu e o intrebare deranjanta ba mai mult din asta rezulta o comunicare intre voi pe plan sexual, ceea ce este f important ( sa stii ce vrea partenerul )!

| OzVrajitorul a răspuns:

Daca te respecta si te iubeste cu adevarat il va folosi. Decat sa tratezi mai bine sa previi.

| cagulatu a răspuns:

Ce e cu atat de multa frica? e Dumnezeu si nu stiu eu?