| Catlyn88 a întrebat:

Cum sa ii spun mamei ca am un iubit la 15 ani, daca ea a spus ca nu am voie decat la 16?

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Iti iei inima in dinti si spui ca doar nu e o crima in zilele noastre sa ai pe cineva chiar daca ai 15 ani. E ceva comun. Apoi ce mai conteaza cateva luni in plus sau in minus ca doar nu schimba nimic. Ma gandesc ca mama ta se teme sa nu ti incepi viata sexuala prea devreme fiind influentata de iubit. Are si ea dreptate, vrea sa te protejeze ca in ziua de azi se intampla tot felul de lucruri urate. Spune i ca n are de ce sa se teama ca e un baiat ok care n ar face lucruri reprobabile.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

laughing)))) ca mare diferenta e un an

| corbulalbrosu a răspuns:

Greu de explicat mamei tale ca la cei 15 ani impliniti recent, doresti sa ai un iubit si nu doar un amic sau un simplu prieten. Cu toate acestea ai putea incerca sa aveti o discutie pe tema unei prietenii, fiindca oricum nu ai nimic de pierdut, in schimb s-ar putea chiar sa fii castigatoare. Succes!

| mihai69 a răspuns:

Spune-i așa: „Mami, știi ce o să-ți zic peste un an? Că am încă de ceva vreme un iubit. Și o ducem foarte bine împreună; vrei să-l cunoști? S-ar bucura!"

| Pool77 a răspuns:

Nu-i spui sau va despartiti un an.

| BogdanBz a răspuns:

Spune-i si tu ca ai crezut ca varsta data de ea include si o marja de eroare de plus, minus un an. laughing

| Naty_Naty_1995 a răspuns:

Cum adica deja la 12 ani multi au iubiti si iubite nu ii nici o mare problema nu vad de ce s-ar supara

| Catlyn88 explică (pentru Naty_Naty_1995):

Pe ea nu o intereaza altii
Zice ca eu nu am voie pana la 16 ani
Dar mie chair imi place de el si e genul de baiat pe care cu greu il gasesti in zilele astea, si chiar nu vreau sa il pierd