| Anndr33y a întrebat:

Cum sa ii spun unei fete ca imi place de ea? Sunt cu ea in clasa iesim seara dupa scoala prin parc dar nu s-a intamplat nimic, niste sfaturi ceva? Si ce ar trebui sa fac daca ea ma refuza? Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| ItsMyTime a răspuns:

Salut, cand mai iesi in parc cu ea spune-i ca iti place de ea, daca te refuza gandeste-te ca mai sunt fete pe lume nu e ultima, si daca zice da sa nu incepi sa dansezi Gangnam Style ca o speri, ok? spune-i frumos si usor ca iti place de ea, si chiar daca te refuza sa nu incepi sa plangi, pentru ca o sa ii dai un motiv serios sa nu te vrea, insista de 2-3 ori si poate zice da. Sper ca te-am ajutat, bafta pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand iesiti mai bine propune-i o activitate.un parc de distractii, datul cu rolele..nu stiu ceva la care sa fie si distractiv in orice caz nu film nu cred ca e cam potrivit si asa poti deschide subiectul ca esti atras de ea de cand ai vazut-o prima oara sau dac anul la un incident o saruti adica o iei prin surprindere si gata dac ao sa zica k ceva nu-i ok inseamna ca n-are rost intrebarea...si inainte de toate astea fii sigur ca va cunoasteti cat de cat fetelor le ia ceva timp pana isi dau seama ce fel de persoana esti

| SeeDifference a răspuns:

Sa sti ca ti-ai intalnit fratele geaman chiar daca asta este doar o mica parte din viata mea!
Deci si eu cand veneam de la scoala spre casa ma insoteau un grup de prieteni printre care si o fata care o simpatizam si na am tot auzit expresii de genu ''doar nu e sfarsitu lumii'' si na intr-o zi am intrebato si a cam ezitat, dar raspunsul a fost nu!>(
Si nu a fost sfarsitu lumii inca suntem prieteni si vorbim in fiecare seara.
Viata continua trebuie sa treci peste obstacole si sa te obisnuiesti si cu anumite esecuri!

| Anndr33y explică (pentru SeeDifference):

Si pe mine m-a refuzat, si la fel iesim in fiecare seara.Dar fiecare cu viata lui, dar tot imi place mult de ea...Asta e, viata continua,, cum ziceai si tubig grin

| DianaTeea a răspuns:

Heey, spune-i pur si simplu. Dar sa fiti singuri si la momentul oportun. Daca te refuza, nu ar trebui sa va distantati ..adica nu e capat de drum. Si chiar nu ai nimic de pierdut, asa ca spune-i ce simti. Si. bafta! :*