| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara, o să vă scriu pe scurt.
De cam o săptămână vorbesc cu o colegă pe WhatsApp.

Vorbim frumos, eu o plac pe ea și ea pe mine, chiar mai mult.

În seara asta m-a întrebat dacă ar vrea să ieșim în weekend în parc, să ne vedem.
După părerea voastră, ar trebui să zic da?
Am vorbit cu alți prieteni, mi-au zis că da că să nu îmi fie frică, dar eu mor de rușine, nici nu știu ce să îi spun când ne vedem.

Voi ce părere aveți?
Ce ar trebui să îi spun pe WhatsApp până atunci dar și ce ar trebui să îi spun când ne vedem?
Niste sfaturi?

Amândoi avem 13 aproape 14 ani.

Mulțumesc frumos anticipat.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| StefanChriss a răspuns:

Salut! Ar trebui sa iesi la intalnire, clar! Nu trebuie sa iti bati capul anticipat, daca vorbiti deja de ceva timp si va intelegeti bine, o sa vina totul de la sine, chiar daca initial o sa fii mai emotionat putin. Distractie placuta!

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De ce ți-e frică, nu scapi.
E ok, vă plimbați prin parc.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai si atunci... cand ar fi un alt moment? Evident ca trebuie sa spui da (desi nu stiu cum nu ai raspuns nimic pana acum). Asta este sansa, nu o rata. Mergi si simtiti-va bine.

Bafta!

| Adrian5575 a răspuns:

Te duci la intalnire si vorbiti la fel de usor cum vorbiti si pe WhatsApp. Nu trebuie sa iti fie frica de o fata. Gasiti voi subiecte.

| StefanE2019 a răspuns:

Mulțumesc.

| mariaapopei2002r a răspuns:

Mi se par dragute intalnitile la varsta aceasta, dar sa se rezume la un tinut de mana si maxim un pupic daca intelegi ce spun. Si ar fi bine sa stie si parintii, din experienta zic. Dar ca idee DA, bucurati-va de anii astia, insa niciodata cu mana goala la fete, tine minte