| dulcik_2839 a întrebat:

Va rog sa ma ajutați, iubitul meu este indian momentan locuim in India și vrem sa venim in vacanța pentru a ne căsători in România ai trebuie viza pentru a intra in România? perioada ar fi cam 2saptamani.Si dacă vrem sa ne căsătorim in România ce acte ai trebuie pentru a ne putea căsători, precizez încă odata este cetățean indian? Multumesc frumos pentru ajutor

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Are nevoie de viza pentru Romania, o obtine de la Ambasada Romaniei din India.
2.Vezi si aici detalii si acte:
http://www.dlep-iasi.ro/......in--3.html