| 2k18Tpu a întrebat:

Cum sa imi prind curaj sa ii spun iubitului ca vreau sa ne despărțim? Suntem de aproape un an împreună.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La cum arati nu e greu sa-i zici vreau sa termin cu tine, nu e in stare sa isi gaseasca una buna pentru el

| Violleta2022 a răspuns:

Te-ai plictisit de el, sau te-ai indragostit de altul?
Eu spun ca-i mai corect sa-si spui adevarul, ca oricum va iesii la iveala, si macar nu pici de mincinoasa la faza asta.

| 2k18Tpu explică (pentru Violleta2022):

E prea curvar si afemeiat.

| Freya1 a răspuns:

Daca tu simti asta spune-i pur si simplu.
Sau asteapta o noua cearta la care sa ii spui pa, iar daca te intreba ce si cum ii spui tot ce ai acumulat si toate motivele.

| HazelEyes77 a răspuns:

Daca nu mai doresti o relatie cu tipul respectiv si simti ca iti doresti altceva atunci trebuie sa-i spui si lui lucrul asta chiar daca ti se pare o misiune dificila. Va suferi un timp daca tine la tine dar va intelege pana la urma, crede-ma. E mai bine sa fii sincera nu sa-i dai impresia ca totu-i lapte si miere cand de fapt tu nu vezi nici o continuitate in relatia actuala.

| gabriielaaa a răspuns:

Scrie pe o foaie tot si de nu ai curaj să stai de fata când citeste du-te în altă cameră sau balcon si asteapta răspunsul lui doar să fii sigură că asta vrei. E o metodă învechită cu scriau dar îți va fi mai usor sau spui ce vrei si asa eviți să va despărțiți printr-o ceartă iubire cu forța nu se poate.

| xutza a răspuns:

Da doua shoturi pe gat si zi-i totul direct si clar sa inteleaga de ce nu il mai vrei happy