| AndreiBOSSs a întrebat:

Am 15 ani si imi place foarte mult de o fata...Ea are 14 Am intrebat-o daca ma place si a spus ca da. Problema e ca nu am curaj sa o intreb daca vrea sa fim impreuna. O prietena a intrebat-o daca vrea sa fie impreuna cu mine si a spus ca da. Cum pot sa prind curaj sa ii spun? * (in afara de alcool sau sa consum ceva... ).
PS. Nu prin mesaje sau altceva, vreau sa-i spun in fata. Multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| drogh a răspuns:

Trebuie să scapi de timiditate! Consideri că te ajută? Te informez că nu. Prinde curaj fiindcă este medicamentul minune. Te duci la ea, o iei de mână şi îi spui cam aşa,, Sentimentele noastre sunt reciproc, de aceea aş vrea să trecem la un alt stadiu, la cel de a fi împreună cu tine. Accepţi?''. Sunt doar nişte cuvinte mărunte care pot să îţi facă rost de o relaţie frumoasă. Succes!

| AndreiBOSSs explică (pentru drogh):

Problema e ca mai sunt si alte fete prin jur....Nu prea iese singura din casa, fara alte fete... Si imi e frica sa nu comenteze ceva vreuna dintre ele. ( sa rada sau altceva )

| denniii a răspuns:

Daca ea te place, nu vad care e problema. Daca e mai timida(sau esti tu mai timid) ar trebui sa o intrebi atunci cand sunteti singuri, ca sa nu iti pierzi curajul. Daca nu o vei intreba nu ai de unde sa stii ce ar fi putut sa fie, asa ca prinde curaj ca sa nu traiesti cu incertitudinea.happy succes!happy

| theo1997 a răspuns:

Pai eu zic sa fii barbat nu are ce sa ti se intample.Ea sigur va spune da pentru ca te place dupa cele spuse de tine. Sper ca veti fi impreuna big grin
Mult noroc.