| melyyy a întrebat:

Cum sa incep thinking
Am fost impreuna cu un baiat X (primul meu prieten) dar relatia nu a durat mult si ne-am despartit. Acum a aparut un alt baiat Y care imi place si cred ca am sanse la el, dar ma tot gandesc la X, inca mai simt ceva pentru el...cred ca il mai iubesc, dar nu vreau sa dau inapoi, vreau sa-l uit! As vrea sa fiu cu Y cat mai repede, poate ma va ajuta sa uit de X crying Credeti ca e bine ce fac? pe voi va ajutat o alta persoana sa uitati de fostul?

Răspuns Câştigător
| butt3rfly16 a răspuns:

Intotdeauna cel mai usor ca sa reusesti sa uiti o alta persoana este sa cunosti pe altcineva cu care sa te intelegi, care sa iti capteze atentia si cu care sa vezi ca poti avea o legatura.Eu consider ca e bine ceea ce faci, pentru ca in felul acesta vei vedea ca vei reusi sa-l uiti mai repede pe X, intrucat Y iti va fi alaturi si cu el iti vei petrece cele mai frumaose momente ce vor urma.Bafta!

2 răspunsuri:
| deea89 a răspuns:

Incearca cu baiatul Y poate poate iese ceva mai bun decat cu baiatul X.pe langa treaba din casa, orele de la facultate m`au ajutat alti baieti(amici fiind)sa-l uit pe fostul`. Este mult mai usor sa fi cum cineva ca sa poti uita o relatie nasoala.Cel putin in cazul meu.Succes

| hoinaru a răspuns:

Cea mai usoara metoda sa uiti pe cine este sa iti gasesti alinarea in alta parte. DA te va ajuta... dar doar daca vrea Y. Daca relatia nu a durat mult si ai pe cineva langa tine va fi mult mai usor.