| nothingelsematters a întrebat:

Ne-am despartit de comun acord eu cu fostul meu prieten acuma 5 ani si ceva, am fost impreuna 2 ani. Aveam 16 ani amandoi. De atunci un an de zile nu am vorbit deloc. Apoi a inceput sa ma caute pe internet, nu disperat, am vorbim ceva de genu ce mai faci? Ne-am intalnit la o petrecere si ne-am impacat, am vorbit cam 2 luni.A trecut iar vremea, m-a cautat din nou, am mai fost pe-afara, ne -am si sarutat, apoi cam gata.De atunci eu sunt cu un baiat (2 ani), fostul a fost cu o fata pana anul trecut. Ne-am intalnit intr-un autobuz si stiu de relatia lui.intre timp s-au despartit si mai tarziu ma cauta din nou.Stia ca sunt intr-o relatie.M-a sunat de ziua mea acum acum 2 luni, de revelion, eu m-am purtat amical cu el, adica nu am vrut sa-i dau idei ca vreau sa ma intorc la el. M-a sunat si zilele astea sa ma intrebe ce fac.Normal ca nu i-am spus prietenului meu ca vezi ca ma cauta fostul, s-ar supara pe mine, desi am vorbit ca doi oameni normali.nu ne-am sarutat sau alte chestii. Eu sincer vorbind cred ca il iubesc pe prietenul meu pentru ca ne-am mai si despartit de mai multe ori, ne-am certat si tot am ramas impreuna. Unii prieteni de-ai mei spun ca poate nu -l iubesc asa tare, ci m-am obisnuit cu el. Ok, dar cand e sa vorba de fostul meu prieten, cand ma suna odata pe luna ceva de genu, mi se urca stomacul in gat, am perfect aceleasi sentimente ca inainte pentru el, nu stiu ce naiba sa fac, am incercat atatia ani sa nu ma mai gandesc la el si uite ca atunci cand il vad ma inrosesc ca o copila de-aia proasta si desi eu sunt o persoana care nu se intimideaza, atunci cand il vad, imi pier vorbele din gura. Spuneti-mi ce vrea de la mine? Totusi au trecut 5 ani, daca nu mai voia sa ma vada in tata ochilor nici nu se sfia sa ma sune o secunda, si totusi stie ca am prieten.

5 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Poate ca ii pare rau si mie imi pare rau pentru o prietena dar nu imi raspunde daca vreau sa o contactez cumvalaughing

| SkyPilot a răspuns:

Sunt trei posibilitati: sa te vrea ca pe o amica, sa nu stie nici el ce vrea, sau sa te vrea inapoi.
Tu trebuie sa te hotarasti ce vrei. Daca vrei sa ramai cu prietenul actual, fa ce ai facut pana acum. Vorbesti cu fostul cand va intalniti, dar fara atingeri sau saruturi si fara sa iesi cu el. Daca ai dori mai mult sa fii cu fostul, intalniti-va si lamuriti lucrurile intre voi. Ii ceri sa iti spuna cu toata sinceritatea ce vrea si cum vede el viitorul vostru impreuna. Ii spui si tu lui ce iti doresti de la el si ce simti pentru el. Discutati pana cand ajungeti la o viziune comuna - dar tot asa, deocamdata fara atingeri si fara pupaturi. Daca sunteti de acord ca vreti sa fiti impreuna, lamuresti situatia cu prietenul actual si nu va opreste nimeni. Cheia aici este CE VREI TU, nu ce vrea fostul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voi ati fost impreuna de la 9 la 11 ani? ce naiba faceati, va jucati cu papusile impreuna? cred ca am innebunit de tot

| Arapu_Maria_1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aveau ambii 16 ani, nu 9 și nici 11

| anonim_4396 a răspuns (pentru Arapu_Maria_1995):

laughing, da. am citit eu aiurea, ma si miram ce naiba