| Dianna_8523 a întrebat:

Cum sa-l fac pe un coleg(prieten ft bun, de care imi si place) sa o termine cu o fata care pur si simplu se comporta oribil cu el. Nu stiu de ce continua cu ea, avand in vedere ca ei zic ca sunt "impreuna" dar la scoala spre ex nici nu vorbesc unul cu celalt, ce se intampla se mai intampla pe mess, cand ii zice numai :*:X dar in realitate chiar nu se intampla absolut nimic straight face Ea este prietena cu mine si stiu ca nu-i place de el si ea nu prea vrea s-o incheie cu el doar pentru ca ii e frica sa nu-l faca sa sufere. El asa nu prea ii da nici ei atentie in realitate, cu mine una de ex vorbeste cred ca de 10 ori mai mult decat cu ea, pur si simplu se comporta ca si cum ar fi doar colegi si atat. Nici macar nu s-au :* vreodata. Totusi, cum il fac sa=si deschida ochii si sa observe ca fata aceea isi bate joc de el?

6 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu te baga!

| VodkaCoca a răspuns:

Eu nu gandesc ca ceilanti ca sa nu te bagi etc, eu cu prietenul meu cel mai bun odata am incercat sa'i deschid ochi sa vada realitatea, dar el fiind indragostit nu isi dadea seama, si cum se zice "omul pana nu da cu capu nu'si da seama" dupa aia si'a dat seama si mi-a dat dreptate, oricum daca ai sa te bagi sa'i deschizi ochi s'ar putea sa te certi cu el dar cand va da cu capul se va intoarce singur si iti spune ca ai avut dreptatewinking, de atunci inainte sa faca ceva imi cere o parere, si daca iti place de el eu cred ca ar trebui sa'i dai de inteles, si sa vorbesti si cu fata respectiva ca daca nu il place sa nu-l amageasca ca doar nu e o jucarie sa se joace cu sentimentele lui, si dupa aia spune'i lui ca iti place etc, dar inainte gandeste-te daca se merita sa strici o amicitie pentru o relatie care nici nu se stie daca va dura etc.winking

soothe
| soothe a răspuns:

Nu te baga unde nu-ti fierbe oala. Ai rabdare. Altfel maine poate e randul tau, se gaseste una care sa vrea sa iti ia locul. Asteapta, fi draguta cu el, poarta-te ca o prietena. Ar sa fie al tau cand are sa isi dea seama el singur.

| Lorelai a răspuns:

Nu prea inteleg ei au o relatie sau nu? Daca nu au o relatie, poate nici nu il afecteaza asa de tare ce face ea, nu ii pasa... Daca au o relatie si el accepta sa se comporte asa cu el inseamna ca o iubeste! Nu ar trebui sa te amesteci tu! El nu cred ca e chiar asa cazut din cer!

| pensionar a răspuns:

Nu incerca nimica daca te vrea pe tine nu te va parasi incearca sa ti-l apropii respingindul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Minti