| Cata96 a întrebat:

Cum sa ma impac cu fosta mea prietena? am fost impreuna cam 2luni da' ne-am despartit pentru ca a zis ca sunt prea gelosstraight facei-am explicat ca sunt gelos pentru ca o iubesc...
ea spune ca inca ma place dar nu vrea sa fim impreuna doar mai tarziucryingce sa fac sa ma impac cu ea cat mai repede pentru ca o iubesc enoormsadsi ma tem sa nu se indragosteasca de altcineva pana o sa vrea sa ne impacamsad... dau fundita daca reusesc cu raspunsurile voastrebig grin

Răspuns Câştigător
| ralucagld a răspuns:

Discuta cu ea. dar nu o presa. spune-i ca tu esti mereu acolo pentru ea.ca este in gandurile tale si ca iti pare rau ca ai pierdut-o din cauza asta. daca te place mai cere-i o sansa pentru a-i demonstra ca te vei schimba pe parcurs si ca relatia voastra se va imbunatati considerabil. daca accepta ti-as recomanda sa-i multumesti cu un mic cadou.il va aprecia si va crede ca sentimentele tale sunt sincere.succes!

3 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai incearca sa vb.cu ea, sa o convingi ca te vei schimba si nu vei mai fi gelos... dar totusi nu te umili, ai rabdare, ia-o cu frumosul si explica-i ceea ce simti.

| TąNyą a răspuns:

Vorbeste cu ea si spune-i ca esti gelos pentru ca o iubesti, Dar incearca sa fi mai putin gelos pentru ca mai si deranjeaza sincer. adica ar putea deveni si o obsesie daca o controlezi non-stop si ea nu se va simti bine. Deci vorbeste cu ea spune-i c-o iubesti si ca vei fi mai putin gelos si spune-i ce mai simti pentru ea tongue. Bafta sper ca am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Excesul de gelozie dauneaza.
Daca ea nu mai vrea, are toate motivele ei sa nu o faca.
Demonstreaza-i ca o iubesti, spune-i ca o sa incerci sa te schimbi de dragul ei.
Succes!