| anonim_4396 a întrebat:

Cum să mă las de masturbare? Am 25 de ani și mai mult de 7 zile nu rezist fără. Nu am avut niciodată prietenă, deci sexul e exclus din start.

19 răspunsuri:
| Werrich a răspuns:

"Nu am avut niciodată prietenă, deci sexul e exclus din start." Publi24 e plin de fete care o fac cu cine da bani.

| Contşters909090 a răspuns (pentru Werrich):

Da, nu aș da 300-400 de lei pe o oră de sex cu o tipă care mai mult ca sigur ar fi mecanică, repezită și care ar dori să scape de mine cât mai repede. Plus că e și risc de BTS.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Pai in situatia ta nu ar trebui sa te lasi! Nu prea poti sa rezisti fara asa ceva, poate doar sa te castrezi, desi parca e prea de tot! Care sunt motivele pentru care vrei sa te lasi? Esti crestin, sau te simti jenat ca nu poti face o fata sa te vrea?

| Contşters909090 a răspuns (pentru FilosofulDepresiv2022):

Știu că ar fi foarte dificil să mă las.Mă simt ca un ratat făcând-o la anii mei știind că asta e tot ce pot avea. De asta aș vrea să mă las, deci a doua variantă.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru Contşters909090):

Din cate am auzit o sa-ti scada libidoul pe la 30 de ani daca nu ai avut pe nimeni pana atunci si o sa te poti lasa!

| Contşters909090 a răspuns (pentru FilosofulDepresiv2022):

Oho, încă 5 ani de teroare. Viitorul sună bine. Oricum mi.a mai scazut. La 18 ani o puteam face de 3 ori pe zi, acum la 7-10 zile.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru Contşters909090):

Daca te face sa te simti mai bine, nici viitorul meu nu pare prea luminos! laughing

| doctorandus a răspuns (pentru Contşters909090):

Recomand un consult la psihiatrie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Https://youtu.be/guD1Dc0dQCc

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Inteleg ca este o dependenta si un pacat in acelasi timp, dar el ce sa faca daca e singur si nu il place nimeni?

| anonim_4396 explică (pentru FilosofulDepresiv2022):

De ce să nu se găsească o fată și pentru el? Nu știu ce e cu pesimismul ăsta...

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Fata nu vine singura la el. Trebuie sa mai si umble dupa ele.

Răspuns utilizator avertizat
| Saiko10 a răspuns:

Nu trebuie sa te lasi, mai ales daca esti single, este o prostie treaba asta cu no fap, chiar daca o faci cu o fata sau cu mana tot ejaculezi, nu este nimic schimbat, daca nu o faci de prea multe ori pe zi esti ok.

| Eduard196 a răspuns:

Daca vrei să te lași de masturbare e simplu. Alungă tot ce te excita. Daca Instagram face asta prin pozele fetelor, sterge-l. Daca telefonul o face că e ușor să accesezi porno, schimba-l. Nu îți mai lăsa mintea să se ducă la așa ceva. Eu in felul ăsta am ajuns să rezist un an cel mai mult, am renunțat din motive personale, nu le voi spune. Apoi iar am m-am oprit și în prezent nu fac asta. Dar să știi că trebuie să te chinui vreo luna-doua până ai să ajungi să revii la normal. Perioadă în care vei fi foarte excitat și poate o să ai stări de depresie, dar dacă îți găsești ocupație, chiar și prin plimbări, o să ai putere să reziști

| FOG92 a răspuns:

Https://stripchat.com/ o sa dai o laba satisfacut aici GARANTEZ

| Adolf8 a răspuns:

Salut! De ce să te lași? Este sănătos să ejaculezi de câteva ori pe săptămână, nu vei da în cancer etc, nici eu nu am avut contact sexual pana acum și am 24 de ani, a fost alegerea mea propie am respins fetele când am avut relație și când era deja vorba de sex, părerea mea este că este o alegere și nu o obligație. Dacă vrei să te lași vei putea și pe lungă durată, lucrează zi de zi minim 8 ore, după 8 ore muncite nu mai vei avea chef de mastirbare de la oboseală. Sportul, munca, hobby etc.

| Marius109 a răspuns:

Arati asa de urat/gras?