| Ovidiu200 a întrebat:

Cum sa-mi dau seama dacă o fata ma place ținând cont ca sunt un tip mai timid și toată lumea se poarta frumos cu mine (chiar si cei mai smecheri) și nu prea vorbesc eu asa mult (la început) sau cum sa o impresionez. Si dacă ii spun mi-e frica sa nu mai rămânem măcar prieteni. La raspunsu cu 'uitate in ochi ei' nu-mi dau seama crying

Suntem colegi și am Id și nr. ei i-am făcut o farsa de 1 aprilie dar s-a prins

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

Ovidiu,daca tie iti place acea domnisoara,cel mai simplu,frumos si elegant, este sa i-o spui deschis. Daca emotiile te omoara,, apeleaza la un siretlic.scrie-ti ce vrei sa-i spui, si cere-i permisiunea sa te lase sa citesti.sau scrie-i un bilet si ofera-i-l cu o carte. ceva. Fetele care au cap,apreciaza sinceritatea, vorbele frumos mestesugite si care le ating la coarda sensibila. Nu exista fata careia sa-i spui "tu esti totul pentru mine, inceputul si sfarsiul."..care sa nu fie impresionata. Numai gasculitele sunt. insensibile.

4 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Cum să nu-ţi dai seama?
Oricine poate vedea asta.
Aşa poţi vedea cel mai uşor.
Fă o paralelă între felul în care te priveşte ea şi felul în care te priveşte altă fată,sau felul în care te priveşte pe tine şi felul în care priveşte alt băiat.
Şi vezi diferenţa.
Nu-ţi dai seama nici măcar din vorbe sau din comportament?
Priveşte cum se comportă cu tine şi cum se comportă cu alţi băieţi.
Sau cel mai simplu ar fi să o întrebi şi să fii pregătit pentru orice reacţie.
Ea te poate primi în viaţa ei, sau te poate respinge.
Trebuie să fii pregătit pentru orice reacţie.
Şi dacă ea nu va dori să-ţi mai fie amică, înseamnă că nu eşti apreciat de cine trebuie.

| LiveYourLife a răspuns:

Pune pe cineva sa o intrebe pe fata respectiva ce parere are despre tine

sau ar trebui sa-ti dai seama din gesturile fetei adica felul cum se comporta cu tine, cum se uita la tine...

| lolly_3072 a răspuns:

Pai pentru inceput cred ca nu o sa patesti nimic daca incepi printr'un buna si apoi ii ceri nr de t el sau idi'ul.si fara frica incepe se vb cu ea, daca si ea e i nteresata o sa-ti raspunda si poate daca are si curaj te scoate ea pe undvatongue
bafta, lolylove struck

| firstsnow a răspuns:

Eu,in locul tau as iesi din starea asta de timiditate. unei fete ii place cand un baiat e baiat.tie-ti plac fetele baietoase, insensibile? asa si ele.vor un baiat care sa fie baiat.acuma nu stiu. mai sunt si fete care apreciaza timizii(numai ca intre a aprecia si a-i fi mila e doar un pas-ai grija sa nu confunzi!)@Nobody4Nobody-are dreptate-nu-ti poti da seama decat din comparatii,si treaba cu scrisoarea mi se pare geniala(cred ca si pe mine m-ar impresiona desi sunt destul de rece si "insensibila").dar exista si riscuri:daca intr-adevar te place probabil ca ar fi xtrem de fericita, in schimb, daca nu...atunci probabil ca s-ar simti jenata si te-ar ocoli o buna perioada de timp.so,ia o bucata de hartie si scrie acolo ce avantaje ai daca ii spui ca o placi si ce dezavantaje.