| Alessandra1 a întrebat:

Cum să-mi dau seama daca sunt insărcinată? Ultima menstruatie mi-a venit pe 14 iulie si am avut contact sexual neprotejat pe 23 iulie şi luna asta menstruația trebuia să-mi vină pe 10 dar a venit astăzi...
şi este într-o cantitate mică. Ar putea fi o dereglare hormonală? sau e vorba de sarcină?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pare a fii ciclu de tip NEREGULAT unde nu se poate calcula sau estima ciclul si nici ovulatia ori perioada fertila.

Un test de sarcina se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.
in cazul tau: 23 iulie +21 zile = 14 august.

| Ilincoana a răspuns:

Nu cred ca ai de ce sa te ingrijorezi. Cel mai probabil e o dereglare hormonala. Chiar daca nu ar fi sa fie dereglare, nu are sens sa iti pui o problema de doua ori. Vezi cum iti continua stopul si nu te ingrijora. Cand iti e frica de sarcina si te gandesti intens la asta, corpul tau induce starea respectiva. Daca esti prea atenta la semne, ti le induci singura si te sperii degeaba. Stai linistita happy

| Ali22aa a răspuns:

Ai facut test?