| Vallerie a întrebat:

Cum sa procedez in cazul in care baiatul pe care il plac si multi zic (prieteni apropiati de ai lui) ca am fi un cuplu minunat,si ca si el ma place,ma ignora? De ce procedeaza astfel cu mine? Am uitat sa mentionez ca ma priveste in ochi,trece pe linga mine, dar reactia e "0". Ma priveste cu un fel de mila sau de tristete, sau de suparare... Nici eu nu prea inteleg ce fel de privire are... De s-a schimbat asa brusc? As putea sa il cuceresc? Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| mikey06982 a răspuns:

Pai scumpo, vezi tu..se spune ca baietii sunt mai rusinosi ca fetele,poate ca e timid,vezi si tu ce zice,intreaba-l de ce se poarta astfel cu tine,dar daca spui tu ca s-a schimbat,nu te supara, dar e posibil sa placa o alta faata, si daca unii spun ca va sade impreuna, nu inseamna ca e adevarat...vor sa spuna sta sa va faca rau intr-un fel daca intelegi... oricum succes, nu uita sa il intrebi din partea mea de ce se poarta asa cu tinebig grin

| Vallerie explică (pentru mikey06982):

Ok...voi incerca
Dar eu sunt rusinoasa, cum sa vorbesc cu el?

| mikey06982 a răspuns (pentru Vallerie):

Heyyy...cu rusine nu vei face nimic bun...lasate dusa de val, eu am o vorba:,, Mai bine sa regreti ca ai facut decit sa regreti ca nu ai facut''

| Vallerie explică (pentru mikey06982):

Daca o sa ida toata scoala dupa aia?

| mikey06982 a răspuns (pentru Vallerie):

Ei si ce? tie iti pasa doar de el?

| Vallerie explică (pentru mikey06982):

Da...insa oricum imi e frica

| Gabriela_Emilia_1972 a răspuns (pentru mikey06982):

Cred ca nu ma place

| Gabriela_Emilia_1972 a răspuns (pentru mikey06982):

Eu il plac dar cea mai buna prietena a mea mila luat cand vreiam sa fac prmul pas sa-i spun ca-l plac

| mikey06982 a răspuns (pentru Gabriela_Emilia_1972):

Cine stie cu ce intentie ti l-a luat... poate ea nu-l iubeste asa cum il iubesti tu...ar trebui sa incerci sai impartasesti si tu sentimentele happy

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Poti place un baiat cat vrei tu. Daca baiatul va fi interesat de tine va face el primul pas, daca nu, nu. Nu te mai lua dupa gura prietenilor.