| Vallerie a întrebat:

Am si eu o mare problema... Baiatul pe care ei il plac e mai mare cu 3 ani mai mare de cit mine. Mereu ma saluta si ma ajuta... Insa de citeva zile toate astea s-au schimbat. Ma vede,ma priveste in ochi,dar nici macar nu imi zimbeste. Am uitat sa mentionez ca prietenesc foarte bine cu un baiat de la mine din clasa si multi zic ca ne iubim. Prietenii nostri zic ca "X" ma place,dar crede aceasta birfa si de aia nu se baga intre mine si colegul meu de clasa! Ce sa fac? Va rog nu rideti,ajutati-ma,sunt foarte disperata! Dau Funda celui mai tare raspuns, promit!

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Probabil ca din cauza barfelor s a schimbat asa dar nu fi disperata si vorbeste cu el, spune-i ca-l placi si sa nu mai creada tot ce aude pentru ca lumea e rea si pusa pe fapte rele

2 răspunsuri:
| trandafiralnoptii a răspuns:

Sfatul meu este sa fii sincera cu el, sa ii marturisesti sentimentele tale, pana la urma nu ai nimic de pierdut.Mai bine faci un lucru pe care il simti decat sa regreti ca nu l-ai facut niciodata, iar in legatura cu cei care spun ca este ceva intre tine si colegul acela lamureste-i ca nu este decat o simpla amicitie.Bafta!

| Vallerie explică (pentru trandafiralnoptii):

Mersi,voi incerca s afac asa! Sper sa nu rida de mine dupa aia toata scoala! Problema e ca am devenit foarte timida si imi e frica!