| Paleologu a întrebat:

Cum sa ramai fidel cu atâtea tentații?

8 răspunsuri:
| MMadalina a răspuns:

Iubind.

| corbulalbrosu a răspuns:

Iti pui ochelari. Din aceia care sunt folositi la... cai. laughing

| Andreeush a răspuns:

Dacă îți iubești partenera atunci poți fi fidel.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Daca chiar iubesti persoana de langa tine si chiar o pretuiesti o sa ramai langa ea si nu te mai intereseaza altele. Oricum barbat nu e ala care are mai multe femei, ci ala care are mai multe zile langa aceeasi femeie si ea e fericita.

Răspuns utilizator avertizat
| Delia0New a răspuns:

Impossible?‍♂️

| A93 a răspuns:

Cand iubesti cu sufletul nu mai vezi nicio tentatie. In momentul in care vei simti asta, iti vei da seama despre ceea ce vorbesc acum. Cand spui "tentatii", te gandesti la un aspect fizic placut. Cand ajungi sa iubesti din suflet, totul se schimba si nu mai vezi pe nimeni in fata ochilor, ci doar pe omul iubit...

| anonim_4396 a răspuns (pentru A93):

Ce simți se poate schimba de pe o zi pe alta(fidelitatea sta in caracterul omului). In plus poți iubi și să mai umbii și la altii fara nici o problema. și dacă dispare iubirea după ceva timp? înșeli atunci? laughing