| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa scap de complexele din pat? Okay poate ca sunt super pudica si toate astea, dar vreau sa gasesc o cale prin care sa elimin barierele astea asa incat sa ne bucuram amandoi cu adevarat.
Impreuna am practicat pozitia 69 destul de rar,as putea numara pe degete,insa, nu ma simt comodad absolut deloc, si toate gandurile astea si complexele ma impiedica sa simt placere.Cu toate ne-am dori sa avem o piele incredibil de fina acolo jos,ca de bebelus,sau sa aratam atat de perfect ca si actritele porno, un corp frumos,abdomenul la fel,un fund bombat,lenjeria sa arete cat mai sexy pe noi,sanii frumosi, iar zona din jurul vaginului sa fie deschisa si "stralucitoare". Asta ma preocupa foarte mult, enorm de mult chiar.Nu conteaza cate dusuri fac sau cat de stricta mi-e igiena, zona pubiana tot nu are o culoare deschisa asa cum mi-as fi dorit si asta ma face sa fiu rusinoasa cu iubitul meu, desi suntem de 1 an jumatate impreuna.Si desi i-am spus toate astea,el a zis ca nu-l deranjeaza,insa eu nu ma simt bine in pielea mea si as vrea sa ma ridic la asteptarile lui,as vrea sa fiu perfecta pentru el, la fel cum vede si pe net... crying
De-asta refuz atunci cand se ofera sa faca oral, sau 69 sau alte pozitii in care eu trebuie sa stau cu " curu" in sus.
Cum sa scap de complexele astea? Exista creme sau ceva la farmacie care ma poate ajuta? Leacuri babesti? orice...as da orice sa elimin aceste bariere mintale, si vreau sa ma simt bine cu mine insumi nu sa-mi fie rusine.

11 răspunsuri:
| MishuD a răspuns:

Hah, cel mai bun "leac babesc" e o noapte in oras cu multa distractie si alcool, sexul de dupa o sa fie mult mai interesant si nah, daca ai destul alcool si bucurie in creier nu o sa te mai gandesti la toate "problemele" inexistente de mai sus.
Dupa chestia aia, realizand ca te-ai simtit bine facand sex fara griji o sa iti treaca, cu timpul, toate grijile de mai sus. Nu trebuie sa arati ca tipele din filmele porno, alea au 2-3 ore de pregatire si o echipa intreaga pentru makeup inainte de o "scena" de 15 minute (da, exista makeup pentru vagin si fund laughing ). In plus in porn cameramanii stiu sa filmeze unghiurile "bune", cand faci tu sex la tine acasa cred ca te intereseaza mai mult ce simti, nu ce si cum se vede.
Anywho, incearca sa treci peste cate un complex, pe rand, cu pasi mici, nu poti sa le rezolvi pe toate odata.
Iesi afara, have fun, vezi ce se intampla.

| 2EXA a răspuns (pentru MishuD):

Ba ma intereseaza enorm imaginea..ptc ..modul in care te-ai simtit nu o sa-l simti de fiecare data cand iti aduci aminte de el, insa imaginea o vezi mereu.

| mihai69 a răspuns:

Un păhărel de coniac înainte ar face minuni.

| minrest a răspuns:

Nu ne intereseaza culoarea din zona intrarii vaginului, nu ne place mai mult deschisa la culoare. Vrei sa renunti la o placere si sa pui o distanta intre voi fiindca te temi ca nu arati bine acolo?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ești un produs! Corpul tău nu-l are nimeni. Nu încerca să arați ca altele ('perfecte'). Un om nu este în mai multe exemplare. Corpul tău nu-l are nimeni. Frumusețea stă în ochiul privitorului. Acceptă-ți corpul și formele pe care le ai. Învață să te iubești. Acorzi atenție doar ce crezi că te defavorizează și ce te favorizează lași să se stingă din lipsă de atenție. Nu te compara cu alte persoane (ești unică). Învață să-ți cunoști corpul. Poate unele părți te avantajează mai mult decât altele, dar toate fac parte din tine. N-avea rețineri sau inhibiți. Sunt 'blocaje' pe care ți le-ai impus singură (sau cei din jur). Îți este rușine cu corpul tău pentru că așa vrei tu. N-ai nevoie de modificări (nu ești un produs 'perfect'). Sufletul omului poate fi perfect, dar corpul niciodată. Ai încredere în tine. Fă ce simți în dormitor, nu te mai gândi 'oare cum arăt' (vei fi stresată/ concentrată pe cum arați, nu te vei putea relaxa/bucura). Nu te mai gândi 'oare cum arăt în poziția asta', doar savurează momentul (bucură-te de ce primești și oferi în dormitor). Fă ce simți. Încearcă și alte poziții (ceva nou), nu te gândi 'cum o să arăt', gândește-te doar la ce vei simți.