| mihaitorres a întrebat:

Cum scap de timiditate?straight face Vreau sa zic ca sunt timid cu fetele straight face Adica nu pot sa ma duc la ele si sa ma iau in vorba cu ele.Cum pot scapa de de timiditate?straight face

Răspuns Câştigător
| Bogdan9183 a răspuns:

Prin exercitiu. Azi un pic, maine inca un pic... vorbesti subiecte banale, comune si cu timpul o sa iti dai drumu. Nu poti sa scapi de chestia asta chiar asa de pe o zi pe alta. Gandeste altfel : ce iti poate face o fata? Nu-ti face nimic, deci n-ai de ce sa-ti fie frica sa vorbesti ceva comun gen ce faci, ai aflat de X sau asa.

4 răspunsuri:
| apalipis a răspuns:

De ce iti doresti asta?straight face Esti perfect cum esti! Nici nu-ti inchipui cate fete si-ar dori un baiat timid nu unul pervers si cu tupeu.Nu-ti dorii sa te schimbi! Esti perfect asa cum esti! Si pentru a vorbi cu ele.o sa poti intr-o zi stai linistit.Parerea mea este ca ar trebui sa iti faci o prietena, sa fiti foarte buni prieteni, sa te sfatuiasca si incetul cu incetul poate o sa incepi sa cunosti fetele si ai sa stii cum sa te porti in preajma lor.

| mistamc a răspuns:

Asta doar tu iti poti impune.

| GoLeZ a răspuns:

Nu ai cum.probabil si din cauza faptului ca nu prea ai fost obisnuit sa discuti cu fetele.Ca sa poti sa intri in vorba cu o fata pe care nu o cunosti trebuie sa ai tupeu, dar trebuie sa ai si vorbele cu tine.PE scurt trebuie sa fi baiat rau. daca nu esti consacrat ca baiat rau nici nu vei fi vreodata si nu vei cucerii o fata cum iti doresti.desigur te vei casatori dar nu cu cine iti doresti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca trebuie sa ramai asa cum estiwinking La mine sunt multi baieti care se baga in seama prea brusc si mi se par uneori nesimtiti... eu ii apreciez pe cei mai timizi fiindca mi se par cu mai mult bun simt, asa ca fii tu insati! happy