| MisteriosulM a întrebat:

Deci...am o problema sunt prea timid...cum scap de timiditate?

Răspuns Câştigător
| DiyanAndorea a răspuns:

Timiditatea tine foarte mult si de increderea in sine. Daca recunosti ca nu ai incredere in tine, astept urmatoarea intrebare pe TPU,, Cum sa am incredere in mine?,,

Toata lumea are momente de timiditate. Diferenta consta in faptul ca esti antisocial sau ca pur si simplu vrei sa fii mai indraznet. Daca esti antisocial si nu vrei asta, inseamna ca timiditatea ta este la un nivel ridicat si, cum ziceam, tine de increderea in sine.

Am scapat de timiditate=Am mai multa incredere in mine(sunt constient de calitatile mele si de ceea ce pot sa fac)

| ZmeuNinja1980 a răspuns (pentru DiyanAndorea):

Se spune „ asocial ", nu antisocial, nu ai nici o calitate.

| DiyanAndorea a răspuns (pentru ZmeuNinja1980):

laughing))) esti amuzant

| ZmeuNinja1980 a răspuns (pentru DiyanAndorea):

Adevarul este zis de multe ori in gluma

| anonim_4396 a răspuns (pentru ZmeuNinja1980):

Sper ca nu vorbesti serios...

| ZmeuNinja1980 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ironie...

| anonim_4396 a răspuns (pentru ZmeuNinja1980):

laughing)) ce bine

totusi nu prea isi avea locul laughing) oricum ai talent la ironie pentru ca parea ca vorbesti serios

| anonim_4396 a răspuns (pentru DiyanAndorea):

Asocial, intr-adevar. Antisocial e cu totul altceva, este o tulburare de personalitate, specifica delincventilor.

| DiyanAndorea a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing eu n am auzit in viata mea de acest cuvant...totusi am vazut ca exista in dictionar. In orice caz, si antisocial si asocial au sensul de inadaptare sociala. Nu e cu totul altceva. Tu nu ai spus niciodata nimanui ca e,, antisocial,,? Sunt sigura ca nu ii spuneai asta unui delicvent.

9 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Sa vorbesti cu foarte multi oameni, sa vorbesti in public in fata unui nr de oameni, sa iesi la tabla la scoala, sa te implici in activitati de voluntariat etc. Nu te gandi ca e usor, nu iti spui "nu mai sunt timid" si gata dispare timiditatea. Unele persoane sunt timide toata viata.