| Idk2000 a întrebat:

Cum sa scapi de dorința sexuala?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Gasesti alta ocupatie

| darrio2007 a răspuns:

Daca esti un om normal, nu poti.

| RoCkKiD a răspuns:

Exista cateva variante.

1. E sa faci sex, dorinta dispare dupa..pentru o vreme cel putin.

De aici variantele sunt putin nesanatoase.

2. Exista tratamente de castrare chimica, care te vor face un ingeras cu chef de sex rotunjibil la 0.
3. In generale tratamentele pentru depresie reduc libidoul deci ar fi si astea o varianta.
4. Pentru femei anticonceptionalele pot recude libidoul
5. Tratamentele pentru diabel pot reduce libidoul.

Cum ziceau aia de la Beck's. Cheia e la tine. happy

| RAY a răspuns:

Sunt ceva inhibitoare dar au efecte secundare, se stie ca unele medicamente care se dau pentru depresie pot avea si efectul asta, poti incerca e treaba ta

https://www.jstor.org/stable/3812932?seq=1#page_scan_tab_contents

| corbulalbrosu a răspuns:

Zilnic de cateva ori il iei la ''palme'' si ii dai ''la cap'' sa-i sara ''mucii''. laughing

| Sofer a răspuns:

Iti gasesti o ocupatie sa nu mai ai dorinta asta.

| alina2k18 a răspuns:

Il chemi pe Iisus in viata ta.

| Idk2000 explică (pentru alina2k18):

Ok, Isus e în viata mea, și de când e nu am m-am mai masturbat, dar ma excit des și îmi vine sa o fac și nu știu cum sa scap

| AceaFată245657 a răspuns:

Faci o laba si iti trece pe moment, deci, devii *** profesional laughing