| Victoria18 a întrebat:

Cum scapi de dorinta asta nebuna de iubire?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu scapi de ea, o canalizezi in directii bune. Oferi iubire, generozitate, tandrete oamenilor care duc lipsa, familiei si prietenilor, colegilor. Si, intr-o zi, o sa apara si in viata ta omul potrivit pe care sa il iubesti fara limita si care sa te iubeasca la fel. Important este, pana atunci, sa tii drumul drept, sa nu te umilesti, sa nu faci lucruri de care sa iti fie rusine, sa nu te inraiesti.

| RAY a răspuns:

Esti timida incat sa imi spui Te iubesc mi amore? de iubire nu te scapa nimic

| Pool77 a răspuns:

Sunt foarte putini care pot trai fara.
Chestia e ca, daca ai gasit persoana potrivita e foarte frumoasa iubirea.
Dar daca ai dat peste persoana gresita, nu merita clipele alea de fericire toata suferinta dupa despartire.

| Seba2013 a răspuns:

Prin a deveni o persoana buna, desteapta, educata, trebuie sa te concentrezi pe cresterea personala sau autorealizare. Sa stii sa oferi tu oamenilor nu sa astepti sa vina altul.
Trebuie sa fii constienta de necesitatile(nu vreau sa zic spirituale, pentru ca nu cred ca o sa intelegi) care te fac o persoana mai buna. Iti dezvolti aceste capacitati, le practici, le traiesti si astfel vei deveni o persoana fericita.
Sa iubesti persoane este bine, ceea ce nu este bine este sa le doresti cu egoism.
Incerca sa iti dezvolti aptitudini de relationare, invata sa fii rabdatoare, sa fii creativa, sa stii sa pierzi sau sa invingi, si toate elementele astea care tu stii ca sunt pozitive si te ajuta sa fii fericita in viata.
https://jurnalspiritual.eu/ce-este-psihologia-pozitiva/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți găsești propria iubire, nu neapărat o persoană. Jocuri muzică etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu ai mânca, ai scăpa de foame?

| eMeR a răspuns:

Nu poti sa arunci o obsesie...o poti doar inlocui. Incearca cu ceva creativ. Eu de exemplu jocurile video le-am inlocuit cu cititul, iar dragostea am inlocuit-o cu sportul, bineinteles ultima doar pana "atrag" perechea inimii mele. happy