| aleksandra a întrebat:

Cum sa stiu daca ma iubeste?
iubesc un baiat foarte mult.Lui paremi-se ii place de alta, dar parca ii place si de mine.Se poarta la fel cu amindoua.Singura diferenta e ca pe cealalta o imbratiseaza mereu.Nici nu stiu ce sa mai fac. El stie ca mie imi place de el, dar eu nu stiu daca lui ii place de mine.Cum as putea sa aflu? Va rog mult ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| rebeka_3345 a răspuns:

Poate gesturile pe care le face in cazul amandurora, sunt doar gesturi de prietenie, poate tine amandoua, dar in calitate prieten,,, nu stiu unii baieti sunt mai lipikiosi, iar noi intelegem cu totul altceva, de ceea ce fac ei de fapt. ar trebui sa vb cu el, dar daca totusi nu simte ce simti u, s-ar putea sa se indeparteze de tine,,,

68 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau si eu asa am patit.
cand am fost pe srada cu prietenele mele el a zambit pe mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teai suparat pe mie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte simplu zi ce simti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai incredere si curaj intrebal daca nu fa si tu ce face si ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la el si ai spui daca te iubeste, daca zice ca nu asta e nu stiu altcev a sa-ti zic si eu trc prin asta dar nu o -sa-i spun niciodata ca il iubesc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai gandit ca poate face asa ca sa te faca geloasa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Greu
deci daca iti da si tie atentie e foarte bine dai si tu lui
nu prea stiu ce sa fac
in orice mod daca as fi fata m-as duce si l-as saruta pe buze

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa aleaga pana la urma pe una din voi 2 si apoi fa tot ce facea fosta si asa il vei castiga sau pur si simplu "din greseala"sarutal...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu iubesc un baiat dar, l-am vazut adica o fata l-a vazut ca sa imbratisa cu alt cineva am 11 ani si el la fel stie ca-l iubesc da el nu spune nimic si cand ma vede se da mare da nu inteleg raspunsurile voastre ma intristeaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreabal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai. eu am sa iti dau un sfat bunhappy. Daca se uita in ochii tai si se poarta foarte frumos cu tine sau si daca se uita urat si daca vrea sa te faca geloasa te iubeste cu adevarat... daca nu face acest lucru si nu ii pasa de tine ins ca o iubeste pe aealalta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ar trebui sa vorbesti cu el sincer... poate cai place de tine dar nu stie cum sa se comporte.incearca sa te imprietenesti cu el mai bine.demonstreazai ca tii la el.si tu nu meriti o asa atitudine din partea lui...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am probleme cu astastraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spene-i lui prietena ta sa il intrebe si afli raspunsul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreba-l, fii sincera cu el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca n-ar trebui sa-i dai chiar atat de multa importanta poate ca el vede ca il iubesti si tocmai de asta o strange pe alta in brate. Vrea sa te vada suferind incearca sa fii mai diferita cu el nu-i arata ca-l iubesti.Ca sa faci un baiat sa te iubeasca trebuie sa fii rebela.Eu asa cred.incearca poate o sa-ti fie mai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra cu el in discutie, daca ceva nu-ti place,, trimitel... undeva departe... el singur inca va fugi dupa tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poarta-te cat mai normal cu el. Cand o sa ai ocazia sa fi singura cu el spune-i ce ai de spus.
Dar trebuie sa incepi o discutie de dragoste si la sfarsit intreaba-l.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai spune-i cal iubesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar intreaba-l

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti curaj si fa tu primul pas! crede-ma e cel mai bine, eu am luat pastile din cauza unei fete si m-am calit indeajuns de mult. iti urez bafta! 1:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu insa ti-as sfatui:daca el te-ar iubi si chiar ar tine la tine ti-ar da multe semne,, dar ca o imbratiseaza pe ailalta nu e un rsp.cred ca cel mai bine ar fi sa il eviti, pentru ca atita timp cit el stie ca tie iti place de el putea sa iti spuna ceva in schimb,, insa nu a facut-o.chiar daca tii greu incearca sa il eviti! asta e parerea mea,, dar tu fa cum crezi cel mai bine! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alexandra pune-l la incercari si incearca sa fii indiferenta cind esti cu el. draga ascultama ceti spun ca am fost si eu ca tine tot asa situatie crede-ma, de la inceput o sa -ti fie greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

El te iubeste cand o sa ai curajul sa il intrebi:dar dac nu este un baiat de increde nu il intreba iti va rade in fata si ii va spune la prietenul lui crede-ma mi s-a intamplat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alexandra si eu sunt in aceeasi situatie imi zice ca ma iubeste ma sarut cu el ma pipaie si restul dar nu suntem impreuna desi eu il iubesc si-a dat seama pentru un moment
imi zice si mie te iubesc dar eu am foarte gelloasa cand el a vorbit prim mesaje cu o alta fata eu sper ca vreodata sa pot fii cu el il iubesc si ma iubeste dar nu stiu cum sa ne spunem unul altuia deci te sfatuiesc daca reusesti spune-i in fata TE IUBESC

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nepasarea o sa il doara foarte tare dar o sa isi dea seama pe cine iubeste si o sa te abordeze

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu cum e asa mi se intamplat si mie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trimetil in nahui daca o kuprinde pe alta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-te la el sexual sau fa o scena in fata lui cu alt baiat si uitete ce reactie va avea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alexandra nu-ti ramine decit sa-l intrebi de simte ceva pentru tine, daca raspunsul lui va fi da atunci spune-i sa faca alegerea itrea ea sau tine.Am fost si eu in asa situatie si intr-o buna zi me-am luat inima in dinti si l-am intrebat ce are de gind sa faca deoarece eu sufar mult si ca-l iubesc si el mea raspuns si eu te iubesc dar nu am avut curaj sa-ti zic...si uite acum suntem fericiti impreuna! Poate incerci sa faci si tu acest lucru, poate vei fi si tu fericita, INCEARCA! Iar daca nu ai aceasta indrazneala atunci fate mai indiferenta si poate o sa-l atinga si se va da seama.