| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si imi place de un baiat care e cu un am mai mare dacat mine, dar nu stiu daca si lui ii place de mine.cum aflu daca si lui ii place de mine?

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Prefa-te ca il intrebi ceva foarte serios si vezi cum te priveste. Daca te place va gasi data viitoare un pretext ca sa te intrebe el ceva.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Stai de vorba cu el si afli foarte usor, mai devreme sau mai tarziu.

| sinmar a răspuns:

Du-te si intreaba-l, sau trimite-i un mail, sms ceva daca nu ai curaj fata in fata.Bafta.

| cristina_2800 a răspuns:

Pai il intrebi adica incerci sa devii prietena buna cu el (daca nu sunteti) si el te place daca te tachneaza, te priveste altfel iti da atentie, iti aprare uneori, prefere sa vorbeasac cu tine, petrece timp dadaundusea si incercand sa se apropie de tine...succes scumpa :XX:X:X