| Anna17789 a întrebat:

Cum va intelegeti cu colegii de clasa? Cu majoritatea nu vorbesc adica nu am ce, am doar 2, 3 colegi cu care vorbesc tot timpul ne intelegem bine,

Fetele de la mine din clasa sunt cam date la viata de mult umbla in gasca fumeaza in baie cum as putea eu sa ma imprietenesc cu ele, eu nu fumez, nu am tatuaje si pircinguri si nu imi place sa merg la baieti acasa sa...

As vrea intr, un fel sa vorbeasca cu mine am impresia ca ma urasc si mereu ma critica, si fac in asa fel incat profesorii sa ma scoata numai pe mine la tabla, mi se par cam imature totusi suntem clasa 11 nu a 2.

baietii din clasa mi, au spus ca sunt invidioase pe mine si ca atunci cand nu sunt in clasa ma vorbesc de rau, ca e o concurenta intre noi care se imbraca cel mai bine, care e mai populara dar eu nu am nevoie nici de popularitate si nu ma intereseaza cum se imbraca ele si cat de mult se straduiesc sa fie mai bune ca mine

8 răspunsuri:
| alexandra2859 a răspuns:

Eu am 5-6 prieteni foarte buni adica bf dar ma inteleg foarte bine si cu ceilalti colegi, eu din todeauna am vrut sa ii am pe toti prieteni asa ca ii ajut daca au nevoie de ceva si ma ajuta si ei dar mai sunt si cativa cu care nu ma inteleg bine vreo 3-4 oricum ma cert doar cu ei(pentru ca o fac pe sefi si mie nu imi place asta)cu nimeni altcineva asa ca daca vreau vreodata sa imi iau rasbunarea am pe cine sa pun sa ii batalaughing)(glumesc acum)nu nici cu aia nu ma cert chiar asa de rau, suntem o clasa mai "deosebita" avant in vedere ca ne intelegem bine intre noi.

| papusica987 a răspuns:

Care e treaba cu tatuajele? ca nu am inteles ce ai vrut sa zici.

| Anna17789 explică (pentru papusica987):

Nu am nimic in comun cu ele, au tatuaje pircinguri si fumeaza si numai despre asta vorbesc ele, am refuzat o tigara pe care mi, au dat.o ele si dupa toate au inceput sa faca misto de mine,

| papusica987 a răspuns (pentru Anna17789):

Ma gandeam ca ai ceva cu tatuajele...si eu am 2.
nu trebuie sa te intelegi foarte bine cu ei insa nici sa fi ''oaia neagra'', incearca sa te integrezi
nu ii lasa sa te calce in picioare, daca se iau de tine raspunde-le la fel, trebuie sa ai mereu cuvintele la tine si sa fi pregatita de orice.
o alta varianta ar fi sa nu le dai importanta (cum fac eu)nu trebuie sa iti pese ce zic, ce cred...lasa`i!
bafta!

| RaduMD a răspuns:

Un lucru e clar, Anna: nu poţi fi prietenă cu toate colegele. A avea mulţi prieteni înseamnă, de fapt, a nu avea niciunul. Se spune că "cine se aseamănă se adună". Eu nu pot să cred că la tine chiar toate colegele fumează la budă. Cu atât mai puţin: nu cred că toate curvesc. Ia mai uită-te o dată, nu cumva tu vorbeşti de un fel de "nucleu dur" al clasei? Şi, în afară de acest nucleu, chiar nu mai e niciuna din care să poţi să îţi alegi o prietenă sau două? Nu îmi închipui că ai asemenea ghinion încât să fi căzut în cea mai nenorocită clasă din Bucureşti, ci mai degrabă cred că e ca în atâtea alte locuri: un grup de fete care dau tonul şi formează un fel de nucleu de gaşcă, pe lângă care sunt celelalte enervate că nu pot intra în gaşcă. Îţi spun un secret: nu e nici necesar, nici recomandabil.

| Bogatasul a răspuns:

In fiecare clasa e cate un prost!
Eu la inceput in clasa a 5 cand eram cu noii colegi, ei au inceput sa faca misto de mine si nu am facut nimic si dupa aia cand au mai facut le-am dat un picior in cap(fac karate 4 ani)si am rezolvat.
Acum vorbesc cu toti

| Intunecatu a răspuns:

Pai cam asa e peste tot, iti petreci timpul cu 2-3 si restul sunt doar colegi, le mai ceri cate un favor, o tema o ceva. dar nu mai mult! happy

| Crisssy12 a răspuns:

Sunt geloase pe tine...nu le baga in seama