| popmirgea1999 a întrebat:

IMi place foarte mult de o fosta colega. E singura fata care imi place cu adevarat, si mi-a placut cu adevarat. Cand ne intalnim doar ne salutam si atat. Am incercat sa vorbesc cu ea pe facebook de vreo 3 ori dar nu mi-a raspuns niciodata(si am fost colegi). Ea e mai populara asa, nu din cauza ca are multi bani si nu stiu ce, ci fiindca sta intr-un cerc de prieteni populari, cu bani, haine frumoase, tot. Sa incerc sa mai vorbesc cu ea, sau sa ii dau pace? Oricum nu voi avea nicio sansa. Ea e mai cunoscuta decat mine, mult mai populara dar nu pot spune ca e cu mult mai bogata, frumoasa, etc. Voi ce ziceti, sa mai incerc? Am vreo sansa?

9 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Nu te place..scuze fratie

| neutrino a răspuns:

Da-i pace!

| LoveSleep a răspuns:

Din moment ce nu-ți răspunde, încerci degeaba. Dacă ați fost colegi și nici măcar nu te bagă în seamă, atunci are "prea multe figuri" și îți sugerez s-o lași în pace.
Ce aș face eu...
M-aș duce la ea cu o foaie și un pix și aș ruga-o să-mi facă programare să vorbesc cu ea.

| Doub a răspuns:

Nu te place.

| SkyPilot a răspuns:

Parerea mea este sa iti incerci sansa, dar in realitate, nu pe fb. Este important sa te placa, nu cercul in care se invarte.

Răspuns utilizator avertizat
| Hitback a răspuns:

Fitoasă. Da-o deoparte. Nu e de tine. Dastea cu nasul pe sus sunt peste tot.

| BaiatDeGaşcă a răspuns:

Frate si tu esti devinahappy. Daca vrei sa ai sanse vorbeste cu ea cand o vezi, nu doar salut si atatlaughing sau intra si tu in cercul ei de prieteni deoarece daca nu comunici si esti timid nu ai sanse... Daca reusesti sa vorbesti cu ea, incearca sa ii devii cel mai bun prietenhappy si daca vezi ca totul merge bine invit-o la un suc si spune-i ca o iubestiwinking Bafta!

| AnniaAKN a răspuns:

Ești sigur că-ți place de ea? Dacă da, de ce?laughing
Nu-ți răspunde, nu te prea bagă in seamă, ce poate să-ți placă la ea? Decât felul cum arată sau cum e îmbracată, dacă merita să o iubesti sau să-ți placă, vorbea cu tine mai ales că ti-a fost colegă. Popularitatea cât durează? îți spun eu, puțin.Nu rezolvi nimic că ai prieteni populari, haine frumoase, să nu te crezi mai prejos niciodată cand vezi sau te afli în asemenea situații, sunt destule fete mai rafinate si cu bun simt, orietează-te pe ele, nu e o tragedie, nu te axa doar pe o singură persoană.