| doll a întrebat:

Cum sal atrag pe fostul prieten daca mi-a zis ca mai mult ca prieteni nu putem fi.pentru ca tine la prietena lui, ieri am petrecut seara cu el.((
a facut multe lucruri numai sa ma simt bine si sa nu sufar din cauuza lui, nu stiutiu ce sa fac sa fiu impreuna cu el, nici nu vreau sa se desparat din cauza mea cu prietena lui...sunt confuza. spuneti-mi va rog cum si ce sa fac.mersi.

2 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai lasa-l pe el sa aleaga; din moment ce nu te-a ales pe tine si a vrut sa fie cu ea si acum e cu ea, inseamna ca tine la ea sau are el ceva motive pentru care nu e cu tine ci cu ea.
Eu zic ca nu e bine sa te umilesti si sa cersesti iubire, daca te vrea bine, daca nu atunci viata merge inainte; el a zis ca tine la prietena lui, inseamna ca e asa, inimii nu poti sa ii comanzi.

| Puf a răspuns:

Trebuie sa te obisnuiesti cu gandul ca nu vei putea fi cu el... Daca el tine la prietena lui de ce ai vrea sa ii faci acum un rau? Lasa`l sa fie fericit alaturi de ea daca intr-adevar il iubesti. El se simte vinovat si incearca sa te faca pe tine sa intelegi cum sta treaba. Trebuie sa il apreciezi pentru asta, putini baieti ar face asa ceva, altul ar profita de tine tinand cont ca tu vrei sa te impaci cu el. Gandeste`te ca i`ai face lui rau daca s`ar despartii de prietena lui si nu te`ar ierta dupa pentru asta. Profita ca accepta sa iti fie amic. Poate intr-un viitor apropiat vei fi cu el, insa acum nu ai cum. Nu fa celui de langa tine ceea ce nu ti-ar place sa ti se faca tie. Toul se rezolva la timpul lor! Bafta:-x