| LudwigSeimannAndrada a întrebat:

FUNDA!
Buna,TPU! Am o problema si sper sa ma ajutati.Deci am fost impreuna cu fostul meu prieten timp de un an jumatate, doar ca in ultima luna de relatie au inceput sa apara niste probleme intre noi.Prietena mea cea mai buna mi-a facut cunostinta cu o "asa-zisa" prietena de a ei (care se da la toti baietii si isi bate joc de anumite persoane prin moduri deloc plauzibile(sunt cat se poate de obiectiva)).Nu stiu din ce cauza dar aceasta fata (consider eu) si-a dorit ca eu sa sufar.
Ea isi doreste mereu sa fie in centrul atentiei si consider ca acesta a fost motivul pentru care a facut urmatorul lucru.Eu si prietenul meu ne certasem (o cearta putin peste cele banale) iar in acel moment ea s-a oferit sa il ajute pe el sa se impace cu mine.Au iesit impreuna sub acest pretext (stiu ca voi fi putin absurda acum) iar el in seara aceea m-a mintit.Acest lucru m-a deranjat foarte tare si am suferit enorm dupa despartire. Evident ca dupa asta nu am mai vrut sa continui relatia sub nicio forma.
Nu stiu daca se poate explica prin cuvinte dar simt (chiar daca sunt subiectiva) ca intre noi exista o legatura foarte puternica care a fost consolidata in mult timp si, desi a trecut mai mult de jumatate de an inca nu s-a pierdut.
Ei bine, in tot acest timp prietena mea cea mai buna ( care m-a tradat si ea) cat si prietena ei s-au sarutat cu fostul meu prieten, in repetate randuri.Nu pot spune ca eu am fost perfect "loiala" acestei iubiri dar, acum cred ca amandoi ne-am trezit la realitate. Totul e diferit de cand am reinceput sa vorbim.Stiu ca increderea se castiga in ani si se pierde in mai putin de o clipa dar, vreau sa va pun intrebarea: Merita sa mai incercam o data ( dupa parerea voastra)? Credeti ca putem sa consolidam din nou o relatie seriosa, care sa nu poata fi distrusa?
P.S.: Am 17 ani si va multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust...

| LoveSleep a răspuns (pentru BiuL):

Genial răspuns.

| LoveSleep a răspuns:

Evident, vă potriviți perfect.
Mereu veți avea o relație frumoasă, toți 4.
Nici tu nu ești prea cuminte și nici el.
Cuvântul ăla care începe cu "c", vi se potrivește amândurora.

| Tovarăşiemăligă a răspuns (pentru LoveSleep):

Evident,e timpul să te culci, pup :*

Răspuns utilizator avertizat