| Nier a întrebat:

Cum scap de ejacularea precoce? Fara doctori sau medicamenta va rog big grin Funda :X

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este relativ complicat, trebuie rabdare si intelegere din partea partenerei. Cand simti ca te apropii de ejaculare, te opresti, scoti penisul din vagin, luati o mica pauza de 1-2 minute(cu saruturi, mangaieri, dar fara penetrare). Si apoi continuati. Faci asa de fiecare data pana cand actul sexual ajunge la odurata normala (pentru inceput puteti alege durata de 20 de minute, fara sa calculati si pauzele). daca faceti asta la fiecare contact sexual, vei vedea ca in 6-8 luni se vor vedea rezultatele, pauzele vor fi mai rare si in cativa ani problema se va rezolva complet. E important sa faci acelasi lucru de fiecare data si cand te masturbezi

| FlorinDiablo a răspuns:

Pune-i un dop

| fosnet a răspuns:

Cati ani ai?

| DubluV a răspuns:

Caută pe net mai multă informație despre exercițiile Kegel. Sper să te ajute.

| carniel a răspuns:

Pai... nu stiu ce sa spun fa o laba inaintea inceperii actului sexual sau considera ca primul numar nu a fost si abia la al 2 lea numar incepe distractia, functioneazawinking garantez.

| anonim_4396 a răspuns (pentru carniel):

Teoria asta a ta e gresita; am intelea ca metoda a functinat cu succes la tine,pentru ca vad ca bagi mana in foc pentru asta(dreapta sau stanga), dar totusi, parerea mea e ca inveti baiatu prost; eu am citit mai acu' un minut un alt raspuns de-al tau (mai vechi) in care spui ca ai 23 si esti "trecut prin de toate"; mai spui acolo ca esti de acord cu... nu stiu cine, care a zis sa "nu ai incredere in femei si in franele de la Dacie",si tot tu ne sfatuiesti sa nu ratam nici o ocazie,chiar daca avem prietena - evident ca dezvolti un pic ideea ca sa para ca esti un tip care te pricepi la "din'astea"; bun; eu zic asa: ala care a scris versurile,si care e meserias in hip-hop(nu-i dau numele) s-ar putea sa fie la fel de bun ca tine cand vine vorba de manuela(expresia nu-mi apartine); iar ei acolo cand filmeaza videoclipurile alea in care le danseaza in poala fetele alea(minore),par foarte "relaxati" pentru ca au aplicat fix teoria asta a ta,si au facut "una mica"(de la Elianna am invatat-o si pe asta),in baie, inainte de faza cu "actiune, motor!"; intelegi cum vine treaba? bine; si daca tu il citezi pe marele "O", eu aleg sa -ti spun din Caragiale: "amice, esti un idiot"!

| carniel a răspuns (pentru anonim_4396):

Oare ti s-a mai spus sau nu ''Get a life'' laughing paaaaaa fa-ma sa-ti simt lipsa