| jetpa2 a întrebat:

Cum scap de teama de primul sarut? :d FUNNNDA

9 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

De ce teama cand iubesti? Este de fapt cea mai frumoasa exteriorizare a sentimentului, nu esti penibil, nu rade nimeni oricat de stangace ai fi! Aaaa... poate tu vei zambi peste ani!

| Ionica9119 a răspuns:

Deci nu l-ai avut? Hm...cum poti scapa? E un singur mod de a alfa, si de a scapa totodata! Fa-o!

| OOOLEOOO a răspuns:

Frica de primul sarut? ce o sa faci la primul contact sexual?

| neutrino a răspuns:

Incepe cu al doilea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu scapi, până în momentul în care are loc acel sărut.Ţi-o spun din proprie experienţă.
Îţi pot spune, în schimb, că o să fie bine.Chiar dacă pare foarte dificil să săruţi, nu e deloc.Toate mişcările pe care trebuie să le faci, vor veni de la sine, pe moment, chiar dacă sună ''wowwwwww''.
O să te convingi de acest lucru.
Succes.

| Unicucebeea a răspuns:

Te duci la cineva disponibil si ii spui asa :,, Mi-e frica sa fac asta, asa ca te rog sa ma obligi "Si dupa asta vei vedea ca o poti face oricand :*

| Katherineeeeeeee a răspuns:

Hmm thinking si eu eram la fel happy si sunt la fel si acum chiar daca am avut deja primul sarut...
mereu simt niste fiori inainte de a saruta...
ori cum stai linistita, tu doar inchide, bagai lumba in gura si savureaza momentul laughinghappy
nu trebuie sa iti fie frica ca nu o sa ii placa oh go on sau ca nu te vei descurca... fiecare saruta in felul sau, iar daca nu ii place sa fie sanatos laughing
tu treebuie doar sa saburezi momentul happy

| spekeps44 a răspuns:

Nu stiu daca esti fata. Eu sunt baiat si te sfatuiesc daca esti fata sa iti iei un iubit mult mai mare ca tine. El v-a sti cum sa sarute si lasa-l pe el sa te sarute primul. Daca esti baiat e mai dificil ca trebuie tu sa o saruti primul. Ideea e ca trebuie sa ii sugi buza, sa ii atingi limba cu limba ta, etc. Nu ar trebui sa aiba o parere proasta despre tine.

| 2DooR a răspuns:

De obicei vine de la sine cand vei fi in acel moment poate nici nu va depinde de tine si nu e chiar asa greu