| ralucutza12345 a întrebat:

Cum se calculeaza nr de zile a ciclului mentrual? se ia prima zi de ciclu a lunii trecute sau cu urmatoarea zi? de exemplu mi-a venit in octombrie pe 28 si in noiembrie pe 30. calculez de pe 28 pana pe 30 sau de pe 29 pana pe 29? raspuns urgent plssss! FUNDITA!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pentru exemplul tau: prima zi a ciclului menstrual (ziua 1) a fost 28 octombrie, iar ultima lui zi 29 noiembrie. Deci a durat 33 de zile.

1 răspuns:
| roxutza2010 a răspuns:

Ai aici un calculator pentru ciclul menstrual http://www.noifetele.ro/yourbody/periodpredictor.php.Se calculeaza 28 de zile din momentul can ti-a venit ultima data, nu cand s-a terminat. Sper ca te-am ajuta!