| Andrei12345 a întrebat:

Cum se impresioneaza la prima intalnire?

Salutare, am si eu nevoie de un sfat cum as putea impresiona o fata la prima intalnire? Personal nu o cunosc, suntem din acelasi oras, ne-am vazut in trafic ( si ea si eu avem masina ) ea are 18 eu 19. Am vb pe facebook putin, apoi mi-a dat nr ei si a ramas sa o sun sa ne vedem cand o fi. Si vreau sa stiu ce i-as putea lua ca nu ma duc asa ca fraieru? ma gandeam la o floare si o cutie de bomboane? nici ea nici eu nu suntem de bani gata... Ce spuneti? big grin

Răspuns Câştigător
| KinderBeeeib a răspuns:

Hei happy
Pentru inceput fetelor le plac florile sau cadourile in generaul incearca-ti norocul cu un buchet frumos de trandafiri.Sau daca nu ii poti cumpara un lantisor dragut (nu neaparat pretios) sau un parfum happy.

Incearca sa faci o impresie buna,fa glume amuzante, fa-i complimente (un pas foarte important), vorbiti despre ea (niciodata nu vorbi prea mult despre tine altfel o vei plictisi).
Dar cel mai important pas este sa fi tu insati, nu poza ce nu esti altfel vei intra in necaz si va trebui sa o minti incontinuu.
Nu mentiona de fostele tale sau ma rog fostii ei caci apoi se va simti jenata.
Fi sociabil cu ea, nu va uitati unul la altul si spuneti "Buna ce faci?
Bine tu?
Bine.
Ok pa
Pa-pa ne mai vedem. straight face

In fine sper ca te-am ajutat. Funda?

3 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Dragul meu,trebuie sa fi tu insuti,nu trebuie sa te dai altcineva.
In al doilea rand, sa fi dragut cu ea, comunicativ.
Sa-i zambesti!
Sa-i faci complimente!
Eventual, cumpara-i si un buchet de flori. Sigur, o vei impresiona.
Succes si lasa teama acasa!
Fa exact ce simti!

| AleX199506 a răspuns:

Cumparai 1 trandafir rosu! happy imbracate prezentabil si fi sociabil si glumet!tongue

| Bluebutterfly80 a răspuns:

O floare e suficienta pentru prima intalnire! si fii tu insuti! fii relaxat, fa glume, intreab-o despre viata ei, discutati despre hobbyuri, muzica etc, tot ce va trece prin cap! fii respectuos si fa-i si mici complimente daca este cazul!
succes happy