| razvanneacsu1985 a întrebat:

sunt un nou membru si as avea nevoie de un sfat sau o parere legata de dragoste.Mie imi place de o colega de servici si nu stiu cum sa fac sa-i reatrag atentia catre mine.De ce spun asta pentru ca o cunosc de 2 ani si acum un an am inceput sa iesim impreuna (ea avand prieten dar atunci era certata cu el).I-am aratat cat de mult tin la ea,am iesit la un suc, o pizza de fiecare data cand a vrut sa plateasca nu am lasat-o si i-am spus sa nu mai faca asta, i-am oferit trandafiri si cutii de bomboane de fiecare data cand ne vedeam.Toate bune si frumoase pana cand intr-o zi s-a schimbat brusc nu a mai dat nici un semn de viata toata ziua.Seara am primit un mesaj precum ca nu poate sa fim mai mult decat amici, a incercat si nu poate.Atunci mi-am dat seama ca prietenul ei ia trimis mesaje cu vrajeli ca o iubeste si a acceptat sa revina la el.Si eu ca fraieru am pus suflet repede...nici dupa un an nu mi-a trecut.Acu s-a certat definitiv cu el pentru ca vorbea si se comporta foarte urat cu ea si tot posteaza pe facebook ca are nevoie de o relatie frumoasa care sa dureze, si ma gandeam ce a avut ala de inca il mai iubeste si ce nu am avut eu.o singura data am mai facut prostia sa o intreb daca mai exista vreo sansa sa fim mai mult decat amici...a urmat o cearta zdravana si mi-a spus sa inteleg ca nu o sa fie cu mine sau cu altcineva niciodata. Poate ca si eu dobitoc fiind am tot fortat si nu mi-am vazut de treaba. Oricum ar fi mult de discutat pe tema asta pentru ca mai sunt multe de spus.O parere de la voi ar fi binevenita! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Fata nu te vrea.Imi pare rau ca iti spun asta.Dar, din ce spui, asta este adevarul.Las-o in plata domnului.Nu ai sa umbli dupa ea toata viata.Sunt fete destule.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poti sa mai faci o incercare invitand-o la o pizza dar eu cred ca fata asta chiar nu te vrea si nu merita sa iti pierzi timpul incercand la infinit

| 666Belial666 a răspuns:

N-ai ce sa faci nu te vrea sau daca mai vrei mai invit-o la cina tot asa si daca iti zice ca nu puteti fi in impreuna zici numai ca amici tot asa si s-ar putea sa fie ceva! Succes

| razvanneacsu1985 explică:

Pai sa va mai spun si altceva.Ea nu poate sa faca copii pentru ca are trompele legate mi-a spus acum ceva timp si in mod normal nu cred ca ar trebui sa aiba pretentii mari pentru ca i-am acceptat totul.Ea are 25 de ani si tot stateam si ma gandeam cine ar putea sa fie cu ea stiind ce probleme are sau cine ar putea sa-i accepte conditiile astea?! Nu este vreun top model este intr-adevar plinuta dar nu m-a interesat aspectul asta.Pe mine ma atras la ea in mod deosebit zambetul ei cald si dulce ce mi-a terminat sufletul.Dar am sa tin cont de sfaturile voastre si o sa-mi caut jumatatea in alta parte cu toate ca in dragoste sincer nu am noroc.Cu toate fetele cu care am fost nu am auzit decat "mai mult decat amici nu putem fi" si ma enerveaza la culme treaba asta.

| razvanneacsu1985 explică:

Am sa tin cont de sfaturile voastre tocmai s-a intors la fostul prieten.va multumesc pentru sfaturi!