| Violente a întrebat:

Cum se manifestă menstruația peste sarcină?
Rog să nu se copie de pe google, dacă cunoașteți persoane care au avut așa ceva sau dacă voi ați avut să îmi spuneți.

Mulțumesc frumos. big grin

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

De obicei este o sangerare usor neregulata 9apare cu acteva zile inainte sau dupa data calculata a menstrei), este mai redusa cantitativ, mai deschisa la culoare si se asociaza cu mai putine dureri menstruale. Dar sunt femei acre au sangerari abundente, sau lungi, sau maronii. Nimic nu este special. Dor ca daca menstruatia vine exct in ziua calculata, fara nici o abatere, este absolut normala ca durata, flux, aspect, culoare, simptome, atunci cu certitudine de aproximativ 80% este menstruatie normala. daca ceva este diferit, sau exista abateri (chiar de 1-2 zile), nu poti sti daca este menstra sau sangerare pe sarcina

| Violente explică (pentru Brigaela):

Daca se poate sa va dati cu parerea si aici : http://www.tpu.ro/......urgeri-pe/

Multumesc frumos.

| Brigaela a răspuns (pentru Violente):

Nu am un raspuns la acea intrebare

| Violente explică (pentru Brigaela):

Pai spuneti-va o parere personală.

| baru a răspuns:

Sall! Dureri abdomimale, greturi, crampe.

| mona a răspuns:

Iti dai seama daca e menstruatie peste sarcina pentru ca difera cantitatea si calitatea menstruatiei fata de cea normala

| Azµre a răspuns:

Nu e menstruație, nu e vorba de menstruație peste sarcină, acea sângerare sunt de fapt dereglări, un fel de hemoragii, care apar din când în când.
Cred că ți-am explicat mai simplu decât pe google.
Mulți confundă menstruația peste sarcină cu dereglarea hormonală și complicațiile care pot apărea. Documentează-te să vezi că așa este.

| Violente explică (pentru Azµre):

Ma refeream la cat durează, ce culoare are, cantitate. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Te poţi documenta de aici,
http://www.copilul.ro/......a5650.html
Te pup!

| Bluebutterfly80 a răspuns:

1-2 zile, foarte slab cantitativa(cateva picaturi), culoare deschisa fata de menstra normala!
big grin restul nu mai comentez, ca o iau si eu raznahee hee