| anonim_4396 a întrebat:

Cum se manifesta menstruatia peste sarcina? Culoare, durata, etc. Va rog sa-mi spuneti toti ce stiti in legatura cu asta. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Există "ciclu peste sarcină" : acesta apare cam la aceeaşi dată ( în lunile 1-4 de sarcină ), durează DOAR 1-2 zile, este slab cantitativ şi sângele este închis la culoare ( maroniu/brun-roşcat ).

Dacă menstruaţia ta a avut aceste "caracteristici" atunci e POSIBIL să fi însărcinată!

Dacă, în schimb, menstra a fost "normală" şi a durat 3-7 zile cu o cantitate acceptabilă de sânge atunci NU cred să fi însărcinată.

Toate cele bune.

| h3r a răspuns:

Nu ai menstruație atunci când ești însărcinată, dacă la asta te referi.

| IloveME a răspuns:

Vor fi doar niste picaturi si foarte putine zile!
Se intampla foarte rar, iar datorita acestui lucru multe femei afla foarte tarziu ca au ramas insarcinate!

| Ioana2518 a răspuns:

Depinde si de organismul ficarei femei. Se intampla foarte rar ca sa-ti vina menstruatia peste sarcina.