| abitzzzaa a întrebat:

Cum se poate imbunatatii o relatie?

6 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Comunica orice problema- Esecul in comunicare atrage dupa sine multe alte probleme intr-o relatie. Daca te-a deranjat ceva in comportamentul lui, fa-i observatie pe loc. Nu astepta sa-si dea singur seama ori sa treaca mai mult de cateva zile. Cu siguranta el nici macar nu-si va mai aminti greseala comisa si de aici pana la o disputa nu mai este decat un singur pas.

| biancabyabiancabya a răspuns:

Daca vrei sa faceti relatia mai interesanta vino mereu cu ceva nou sigur te va aprecia mai mutl si iti va acorda mai multa atentie

| abitzzzaa explică (pentru biancabyabiancabya):

La ce te referi? cand spui sa aduc ceva nou? ce as putea face?

| biancabyabiancabya a răspuns (pentru abitzzzaa):

Pai vezi ce ii place cel mai mult la tine si ma refer nou adica sa il surprinzi cu ceva placut

| xCruz a răspuns:

Comunicare, petrecand mult mai mult timp impreuna, spunandu-si supararile si tot ce-i deranjeaza fara sa se ascunda de partener, sa inteleaga reciproc, sa mai treaca peste orgoliu.
parerea mea.

| Zacram a răspuns:

Intra in altawinking