| anonim_4396 a întrebat:

Cum se poate reduce durerea la primul contact sexual?

9 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Atentie, rabdare, tandrete maxima pentru incalzire si lubrifiere (sau sa aveti si lubrifiant), igiena, securitate, confort si preventie = Prezervativ! Success!

Janina
| Janina a răspuns:

Eu eram foarte speriata de acea durere...insa cand a fost sa se intample totul partenerul meu m-a facut sa ma simt relaxata si totul a fost foarte bine.

| Munchkin a răspuns:

Păi băiatul ar trebui să aibă ceva experienţă şi să fie blând cu tine, iar când te deranjează ceva să îi spui. Şi atmosfera să fie plăcută, cum a spus şi b3auty, pune ceva lumânări şi muzică. Baftă!

| snepy a răspuns:

Se vede cum ajutati saraca fata care e speriata

pai in primul rand durerea nu este durere, o mica usturime si gata trece, apoi incepe sa iti placa si uiti de durere si nu te lua dupa cei care au scris" baiatul nu trebuie sa fie virgin"
va zic eu, sunt multi virgini care stiu mai multa meserie decat cei care nu sunt, cel mai important e sa comunicati, incet, fara graba si o sa fie placut si pana la urma e sex nu o lansare in spatiu sa fie perfect happy atmosfera conteazawinking

| Notme a răspuns:

Mai intai comunicati si cel mai bine ar fi ca baiatul sa nu fie si el virgin!(ti-o spun din propria experienta) Daca nu e virgin, stie cum sa te ia, sa te resfete. ideea este sa ii spui ca esti virgina ca daca nu, nu o sa aiba grija! Incearca sa pui cateva lumanari, sa fie totul mai romantic asa chiar daca te va durea un pic o sa ai o amintire placuta despre acesta experienta!

| mitzulik a răspuns:

big grin nu cred ca noi suntem in masura sa-ti raspundem, cel putin eu nu ma simt. Totul depinde de partener, de COMUNICAREA dintre voi, sa nu aveti retineri in a va spune, chiar si in timpul actului sexual, ce te doare, cum, cand, in ce pozitie.

Daca intrebarea ta se refera la vreun "analgezic" ceva, nu stiu... eventual bea ceva inainte ca sa fii mai degajat/a. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Relaxare, muzica buna, lumanari sau stiu eu ce te face pe tine sa e simti bine, un loc in care sa nu va deranjeze nimeni si... tu deasupra ca sa poti controla mai bine durerea! Poti sa te documentezi pe net cautand pozitii sexuale.Succes si nu uita de protectie!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu Lidocayn spay 20 de pufuri nu mai simti nici o durere

| biff a răspuns:

Primul act sexual cu penetrare nu este, obligatoriu, dureros. Durerea apare de multe ori dar nu din cauza actului sexual in sine ci din cauza comportamentului celor doi parteneri. Graba, lipsa de atentie, lipsa de cunostinte anatomice, lubrifierea insuficienta, inhibitiile, pot face ca prima penetrare sa fie dureroasa.