| anonim_4396 a întrebat:

Dupa primul contact sexual sangele curge imediat? In ce cantitate? Cat ar trebui sa dureze durerea?

Răspuns Câştigător
| Dianaㄨ a răspuns:

Dupa primul contact sexual nu se stie daca ti se rupe sau nu himenul pentru ca acesta poate fi elastic, iar sangele curge in cantitati mai mici sau mai mari[depinde de persoana] atunci cand se rupe himenul. Acesta nu se poate rupe NUMAI dintr-un contact sexual.[mersul pe bicicleta, echitatia pot fi alte activitati unde himenul se poate rupe]
Sunt si persoane care au himenul foarte elastic si se rupe abia odata cu nasterea.
Durerea poate fi mare sau deloc, oricum ea nu tine mult.
Depinde foarte mult de ce persoana ai langa tine. Daca te excita foarte mult si vaginul se dilata n-o sa te doara la fel de tare decat atunci cand esti stresata si preludiul nu te-a satisfacut.

O zi buna, http://educatiasexuala.ucoz.ro

1 răspuns:
| Sim0 a răspuns:

Curge imediat ce se rupe himenul. In cantitati foarte mici (* unele femei chiar nu au aceste sangerari*). Durerea? Depinde de la femeie la alta. Poate dura pe tot timpul sexului sau doar la inceput :] ( * Sau chiar deloc *).