| Roza21 a întrebat:

Cum se pot casatori doi oameni care se iubesc avand in vedere ca ea este crestin ortodox iar el este catolic? se poate fara ca unul dintre ei sa se converteasca la alta religie?

6 răspunsuri:
| janynefeaver a răspuns:

Da, daca fac doar cununia civila. Pe cea religioasa nu o pot face pana cand unul din ei nu se converteste la religia celuilalt.

| WldWld a răspuns:

Din cate stiu eu da. Dar cel mai bine ar fi sa intrebe un preot.

| luizza95 a răspuns:

Nu trebuie sa isi schimbe niciunul religia.Mama e ortodoxa si tata catolic si s-au casatorit intr-o biserica catolica iar mama nu si-a schimbat religia deci stiu sigur ca se poate.

| Roza21 explică (pentru luizza95):

Si tu ce religie esti?

| luizza95 a răspuns (pentru Roza21):

Eu sunt catolica

| Solange97 a răspuns:

Unu dintre ei trebuie sa renunte la religia lui gen catolicul sa devina ortodox