| Narfundo a întrebat:

Cum se recapata increderea de sine? Ori este adolescenta, nu stiu, dar simt ca puterea mea se risipeste. Ce anume ne afecteaza? Am devenit melancolic, deprimat, nu stiu ce e cu mine. Vb uratsad Este vorba de dragostea sufleteasca merge la categorielaughing

5 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Prietene, eu spun sa te apuci de treaba. Stabileste-ti obiective pe care sa le indeplinesti. Tu trebuie sa le stabilesti nu altcineva. Acestea pot fi diverse : la sfarsitul anului scolar sa obtin media x, la matematica sa nu am note mai mici de y, sa citesti o carte pe saptamana care va avea rolul sa te duca intr-o alta lume, o lume in care ai foarte multe de invatat, sa devii educat, sa te comporti ca un adevarat gentleman, sa faci un sport,...
In momentul in care viata ta va fi ceva mai organizata, mai ordonata lucrurile vor capata sens!
Eu iti doresc sa ai intelepciunea necesara pentru a face ceea ce trebuie sa faci!
Bafta!

| cary29 a răspuns:

E un moment in care tu ai nevoie de putine singuratate. Dar asta nu inseamna ca trebuie sa devii deprimat.Increderea de sine o recapeti numai atunci cand tu pui piciorul in prag ca sa zic asa si spui "Gata, pana aici mi-a fost. E timpul sa ma schimb, sa revin si sa nu ma mai las asa doborat. Ce s-a intamplat, asa a fost sa fie, viata merge mai departe. A fost o experienta in plus si mai ales o lectie de viata." Si uite cateva idei care poate te pot ajuta sa iti revii :) http://www.succesdublu.ro/10-lucruri-pe-care-sa-le-faci-in-fiecare-zi/

| 11theo11 a răspuns:

Cati ani ai? este foarte probabil ca adolescenta sa fie de vina, pentru ca la aceasta varsta se produc niste schimbari care pe toti ne afecteaza intr-un fel sau altul.eu cred ca increderea in sine se castiga in timp, cel mai sigur in adolescenta, pentru ca pana la o anumita varsta, nu esti foarte sigur de ceea ce vrei, de ceea c e poti face si chestii de genul acesta, dar odata cu timpul treci prin multe experiente noi, iar asta te maturizeaza si iti amplifica increderea in tine. sper ca am fost de foloshappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hahahahahahahaha

| alebuburuza a răspuns:

Da ar putea fi si perioada adolescentei dar ar trebui sa-ti ocupi timpul cu prieteni, iubita ca sa nu te mai gandesti. vb urat nu are nimic de-a face cu adolescenta.gandeste-te ca este o criza de personalitate pasagera.distreaza-te.cui pe cui se scoate, monotonie=distractie sau chef de viata, cati ani ai?