| anonim_4396 a întrebat:

Cum spun unui baiat ca il iubesc? adica nu e vorba despre orice baiat, e mai special si nu poti comunica cu el despre fotbal sau stiu eu... e un baiat special dar nu e ciudat. i-am spus celei mai bune prietene de-a mea despre el si ca il iubesc si a ajuns sa il cunoasca si imi spune ca ne potrivim si vorbesc cu el mereu cand ne intalnim, pe messenger, la telefon dar e greu sa i-o spun desi nu sunt o fire timida, doar cand e vorba de baieti ma intimidez. il plac de mult timp, deja 5 luni si am devenit foarte buni prieteni, pe hi5 ne avem pe locurile 2-3 in topul celor mai buni prieteni si imi e mult mai frica sa i-o spun acum deoarece s-ar putea sa nu simta lal fel si atunci voi distruge prietenia dintre noi. chiar nu stiu ce sa fac, daca puteti dati-mi un sfat si un id de messenger, poate vorbim acolo si o sa va povestesc mai multe.

16 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Pey nu ii spune pana nu va cunoasteti mai bine si nu incepeti o relatie pentru ca, in caz contrar o sa se speriehappy

| unione a răspuns:

Sa inteleg ca nu sunteti impreuna. Nu il iubesti, doar il placi f mult si ai vrea sa fie cu tine. In orice caz nu-i spune ca il iubesti. Tu sigur ai sentimente sincere fata de el si tii la el, dar iubirea e ceva mai complicat. Trebuie sa fiti impreuna, sa treaca un timp, cu bune si rele, cand iubesti ai fi in stare sa faci orice pentru acea persoana. Ce inseamna ''mai special''? Acum, nu conteaza locurile din topul, hi5 nu cu asta il vei da gata. Si oricum, nu-i arata ca esti topita dupa el, incearca sa nu te schimbi, fii sigura pe tine, multi baieti printre care si eu preferam fetele ''greu accesibile'' pentru care trebuie sa faci ceva sa fii cu un pas inaintea celorlalti. Asa si tu. Arata-i ca tii la el, dar subtil, evita dulcegariile si ai incredere in tine! iti doresc succes

| misterioaѕa a răspuns:

Da-mi id-ul tau, vreau sa-ti dau un sfat

| tim a răspuns:

Prinde-l intr-un moment asa, mai intim, si saruta-l, scurt si in functie de reactie vezi ce faci mai departe.Bafta

| Te besk a răspuns:

Uite eu iti zic sa ramaneti deocamdata doar prieteni.ID meu Andreea.vanessa@yahoo.com.Vorbin acolo.Tepup.pa

| Te besk a răspuns:

Scuze m-am grbit ID meu Andreea.vanessa71@yahoo.com

| Te besk a răspuns:

Dar daca totusi ai reusi sa ii cu el contacteazama pe ID-ul Andreea.vanessa71@yahoo.com.obligatoriu sa aflu si eu si iti voi da mai multe sfaturi pe messenger

| asdgfhresry a răspuns:

Deci ma aflu in aceeasi postura ca la tine, numai ca eu am cateva detalii si il cunosc de mai bine de un an pe net. Poti sa ii dai de inteles, dar inainte, daca va intalniti uita-te cu coada ochiului sa vezi daca se uita in continuu la tine si daca te uiti la el, el sa isi mute privirea repede. Alta chestie ar fi ca te va face sa razi sau sa te simti bine. Vezi ca iti las id-ul meu pe privat happy

| asdgfhresry a răspuns:

Whateve'... las ca ti-l las aici happy me_andreeaaa

| TonyMotola a răspuns:

Pai daca el nu are prietena iar timpul sau liber til dedica tine in cea mai mare parte e clar ca si el simte acelasi lucru si are aceeasi frica de a-ti spune cea ce simte la fel ca si tine...
Incearca sa ai dai de inteles si sa faci odata o gluma si il prezinti drept iubitul tau prietenei tale sau intr-un comentariu pe hi5 si daca iti da de inteles ca i-a placut pozitia care iai dato in viata ta inseamna ca daca iai propune sa formati o relatie nu ar sta pe ganduri deloc ar accepta imediat asta daca nu tiar cere el sa fi iubita lui vazand pasul pe care tu l-ai facut de ai spune "iubit"
Bafta si crede-ma ca stiu cum ar reactiona pentru ca sunt BAIAT!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fix asa mi s-a intamplat si mie. Ce sa faci? pai ai putea sa-i zici.Pt ca sunt sigura ca si el crede acelasi lucru, ca nu-l placi bla-bla-bla. Mie dupa un an mi-a zis si pana la urma am fost impreuna un an si 3 luni. deci...incearca,nu astepta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dami id tau si vb sunt in aceeasi situatie ca tine... pup

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca iti place de el spune-i-o in fata si daca el spune ca nu te place las-o balta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca ar fi cel mai bine sa eu spui in fata daca nu ce vei face? ai de gand sa suferi in tacere? a si ca tot vorbmi de asta sunt indragostita de un baiat il iubesc enorm si e o persoana publica el nu ma cunoaste si nu stiu daca are prietena...cum sa ii spun ca il iubesc? eu stiu totul despre el chiar tot dar el nu stie nimic despre mine si nu am rabdare sa treaca un an sau doi ca sa ne cunoastem... vreau sa eu spun in fata dar daca ma va crede o ciudata? ce sa fac va rog ajutati-ma va implor! contactati-ma pe idul denyme10

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai spune-i pe messenger sau fata in fata, incearca sa aduci vorba despre altceva chestii chestii...si poate iti spune el sentimentul pe careb il are pentru tine

| Pytyc a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie. Poati sa ai dai de inteles ca ti la el si nu vrei sa stricati prietenia dintre voi... Daca el nu va acepta faptul ca il iubesti si decizia lui este sa ramaneti prieteni atunci ramai prietena lui si poate cu timpul te va iubi si el cum il iubesti uh happy