| KingOoO a întrebat:

Cum stiu daca data ma place sau am intrat in zona prieteniei?

Pentru prima data mi-a zis sa am grija de mine.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este clar ca nu te vrea de iubit, dar are bun simt sa te tina la distanta ca coleg sau amic, probabil.

| dullcat a răspuns:

O intrebi direct.

| Hyperion7 a răspuns:

E cumva vorba de aceeași tipa de la munca?

| KingOoO explică (pentru Hyperion7):

Da

| KingOoO explică (pentru KingOoO):

Suntem tot mai apropiati si petrecem mai mult timp impreuna. Inclusiv mergem la cumparaturi impreuna.

| Hyperion7 a răspuns (pentru KingOoO):

Man,înțelege o data pentru totdeauna,nu este de tine,iar dacă refuzi chestia asta, lucrurile vor fi la fel,nu se va schimba nimic.
Oricum,drumul asta pe care mergi acum,nu duce nicăieri,chiar îți este atât de greu sa îți cauți pe altcineva?
Că,după cum vad eu situația, fata asta îți pierde timp prețios din viața, ABSOLUT INUTIL.
iar faptul că ti-o zis sa ai grija de tine nu zice prea multe oricum.
Și eu pot sa îți zic sa ai grija de tine, și oricine. Daca nu demonstrează ceva concret, timpul e piedut anapoda și ce să vezi, nu-l mai poți recupera.

| KingOoO explică (pentru Hyperion7):

Nu. Chiar nu gasesc pe nimeni. Am Tinder, badoo si nu stiu ce de vreo 8 luni dar nimic. Doar niste compatibilitati cu ciudate care nu raspund.
Plus ca o iubesc pe fata asta.

| Hyperion7 a răspuns (pentru KingOoO):

Iubirea e ca o briza...azi poate fi, mâine nu mai e
Plus că iubirea ta e manifestată într-un mod obsesiv, adică îți dorești relație cu orice preț.
Plus că dacă nu găsești pe nimeni într-un loc, schimba locul și atitudinea.
Sa faci fix același lucru și să pretinzi că rezultatul va fi unul diferit, e definiția nebuniei big grin

| Xox0 a răspuns (pentru KingOoO):

Cum sa o iubesti, frate? Ce iubesti e o iluzie. Nici nu-i stii defectele, nici nu o stii pe ea reala, cand se trezeste dimineata. Revino-ti si intreab-o daca vrea sa iasa cu tine.