| mirela26 a întrebat:

Cum sunt barbatii din zodia gemeni indragostiti?

Răspuns Câştigător
| Đϋffγ a răspuns:

Perechea ideala pentru un Geaman ar parea a fi tot un Geaman, deoarece se inteleg unul pe altul la un nivel mai profund si fiecare e de acord cu ideile celuilalt pentru dezvoltare.

In general e un acord pe plan intelectual care ii permite lui sa-i fie ei si iubit, si tovaras de viata, si prieten... dar se bazeaza mult si pe instinctele ei materne, posibil nu tocmai bine dezvltate, care sa-i suporte toanele copilaresti. Si ea e copilaroasa din cand in cand, iar asta poate duce la certuri. Acestia doi se cearta fara a lasa animozitatile sa le scape de sub control. Daca se ajunge acolo, ar putea fi periculos pentru relatia lor; daca isi impun un autocontrol si se iubesc suficient de mult, vor trece si peste asta. Daca vreunul dintre ei este genul mai putin evoluat de Gemeni, va avea tendinta sa denatureze adevarul, sa insele si sa fie iresponsabil, spre nemultumirea celuilalt.

Deoarece au aceleasi necesitati si o intelegere reciproca a ceea ce le face placere si ce nu, atunci vor fi foarte compatibili in pat. Perechea aceasta este un dezastru daca celor doi le lipseste forta si corectitudinea. Insa, in caz contrar, poate merge foarte bine.

Compatibilitate : 62%

5 răspunsuri:
| Đϋffγ a răspuns:

Prin felul diplomatic si gentil de a fi, ca si prin dinamismul sau, are un mare camp de actiune în domeniul sentimental.

Face totul pentru a inspira încredere, dar în general nu este sincer si nici statornic, ci ceea ce-l caracterizeaza cel mai mult este infidelitatea pe care o resimte aproape ca pe o necesitate (fireste si aici trebuie facuta distinctia între tipurile pozitive si cele mai putin pozitive, discriminare purtand în plus particularitatea semnului de a fi dual).

Femeia potrivita pentru el este cea cu care poate împarti obligatiile sociale si preocuparile spirituale si careia îi poate lasa în grija majoritatea treburilor legate de camin, caci acestea nu par a avea nici o legatura cu el.

Lucrul cel mai rau care li se poate întampla amandurora (si ceea ce el nu ar putea suporta cu nici un chip) este ca ea sa fie prea posesiva. Adesea el se poarta rau cu ceilalti dupa ce-i manipuleaza si devine atunci un escroc sentimental.

Amabilitatea lui poate fi doar o masca a unei firi foarte dure si realiste. Îi place sa zboare din floare în floare si, desi deseori nu arata foarte bine ca fizic, încanta prin jovialitate si conversatie scanteietoare.

Nu este omul potrivit pentru a i se încredinta o taina, caci s-ar putea ca secretul dumneavoastra sa devina în scurt timp al întregii specii umane; va puteti face cel mult reclama într-un mod indirect pe aceasta cale.

Nu-i place sa fie bruscat, dar va avea parte din plin de acest tratament datorita firii sale foarte inconsecvente. În acest caz devine foarte irascibil si critic.

Îi place foarte mult tot ceea ce e neobisnuit, straniu, paradoxal, caci unul dintre lucrurile pe care le detesta cel mai mult este conformismul.

Barbatul Gemeni prefera femeile suple, cu aer copilaresc, spirituale. Partenera trebuie sa il stimuleze mental.

Barbatul Gemeni nu este genul pasional si adesea prefera relatiile de prietenie, chiar cu sexul opus. Ii place sa flirteze.

| mirela26 explică (pentru Đϋffγ):

Waw,eu sunt gemeni, el e gemeni, ne potrivim?!

| mirela26 explică (pentru Đϋffγ):

Mersi!

| Đϋffγ a răspuns (pentru mirela26):

Nu ai pentru ce :* si daca vrei poti sa imi dai si funditabatting eyelashes

| Đϋffγ a răspuns (pentru mirela26):

Perechea ideala pentru un Geaman ar parea a fi tot un Geaman, deoarece se inteleg unul pe altul la un nivel mai profund si fiecare e de acord cu ideile celuilalt pentru dezvoltare.

In general e un acord pe plan intelectual care ii permite lui sa-i fie ei si iubit, si tovaras de viata, si prieten... dar se bazeaza mult si pe instinctele ei materne, posibil nu tocmai bine dezvltate, care sa-i suporte toanele copilaresti. Si ea e copilaroasa din cand in cand, iar asta poate duce la certuri. Acestia doi se cearta fara a lasa animozitatile sa le scape de sub control. Daca se ajunge acolo, ar putea fi periculos pentru relatia lor; daca isi impun un autocontrol si se iubesc suficient de mult, vor trece si peste asta. Daca vreunul dintre ei este genul mai putin evoluat de Gemeni, va avea tendinta sa denatureze adevarul, sa insele si sa fie iresponsabil, spre nemultumirea celuilalt.

Deoarece au aceleasi necesitati si o intelegere reciproca a ceea ce le face placere si ce nu, atunci vor fi foarte compatibili in pat. Perechea aceasta este un dezastru daca celor doi le lipseste forta si corectitudinea. Insa, in caz contrar, poate merge foarte bine.

Compatibilitate : 62%

| Tepes_Andrei_1995 a răspuns:

Eu sunt zodia gemeni si sincer sa fiu eu cand ma indragostesc nebuneste de cineva incep sa ma balbai (nu imi sta in fire sa fac asta deoarece sunt foarte vorbaret). Cand sunt indragostit de cineva am o fata senina (pe care o fac intentionat, pentru. a fi mai irezistibil si mai dulce), fac complimente multe si incerc sa fiu si mai simpatic ca de obicei, evit comportamentele neadecvate etc. Acuma nu stiu daca toti fac asa.