| anonim_4396 a întrebat:

Cum se comporta barbatii din zodia gemeni?

4 răspunsuri:
| Ana a răspuns:

Iubitul meu este geaman si chiar imi place comportamentul lui, este intotdeauna atent cu mine, nu este violent, de injurat mai injura dar nu de fata cu mine big grin, este foarte gelos, pentru mine este perfect, doar este iubitul meubatting eyelashes acum depinde de fiecare barbat, nu toti in aceasta zodie sunt la fel.

| Romancutza a răspuns:

Prin felul diplomatic si gentil de a fi, ca si prin dinamismul sau, are un mare camp de actiune în domeniul sentimental.
Face totul pentru a inspira încredere, dar în general nu este sincer si nici statornic, ci ceea ce-l caracterizeaza cel mai mult este infidelitatea pe care o resimte aproape ca pe o necesitate (fireste si aici trebuie facuta distinctia între tipurile pozitive si cele mai putin pozitive, discriminare purtand în plus particularitatea semnului de a fi dual).
Femeia potrivita pentru el este cea cu care poate împarti obligatiile sociale si preocuparile spirituale si careia îi poate lasa în grija majoritatea treburilor legate de camin, caci acestea nu par a avea nici o legatura cu el.
Lucrul cel mai rau care li se poate întampla amandurora (si ceea ce el nu ar putea suporta cu nici un chip) este ca ea sa fie prea posesiva. Adesea el se poarta rau cu ceilalti dupa ce-i manipuleaza si devine atunci un escroc sentimental.
Amabilitatea lui poate fi doar o masca a unei firi foarte dure si realiste. Îi place sa zboare din floare în floare si, desi deseori nu arata foarte bine ca fizic, încanta prin jovialitate si conversatie scanteietoare.
Nu este omul potrivit pentru a i se încredinta o taina, caci s-ar putea ca secretul dumneavoastra sa devina în scurt timp al întregii specii umane; va puteti face cel mult reclama într-un mod indirect pe aceasta cale.
Nu-i place sa fie bruscat, dar va avea parte din plin de acest tratament datorita firii sale foarte inconsecvente. În acest caz devine foarte irascibil si critic.
Îi place foarte mult tot ceea ce e neobisnuit, straniu, paradoxal, caci unul dintre lucrurile pe care le detesta cel mai mult este conformismul.
Barbatul Gemeni prefera femeile suple, cu aer copilaresc, spirituale. Partenera trebuie sa il stimuleze mental.
Barbatul Gemeni nu este genul pasional si adesea prefera relatiile de prietenie, chiar cu sexul opus. Ii place sa flirteze.

Gemeni - Berbec: În general, nu e o legatura recomandabila. Desi se pot apropia pe plan intelectual, fiind aici de acord în modul de abordare a problemelor, exista dificultati majore în relatia lor sentimentala si sexuala, nativul din gemeni fiind prea rece si rational pentru pasionatul berbec.
Gemeni - Taur: Gemenii sunt prea agitati si departati de familie pentru linistitii si casnicii tauri. Desi acesti din urma se pot lasa fascinati o vreme de vivacitatea primilor, au prea putine în comun - inclusiv în viata sexuala - pentru ca relatia sa reziste.
Gemeni - Gemeni: Faptul de a fi atat de asemanatori pe toate planurile constituie o sansa de a se întelege foarte bine, intuitiv aproape. Daca îsi vor pastra calmul în anumite situatii mai critice, vor putea ajunge la o compatibilitate foarte buna.
Gemeni - Rac: Pe de o parte primul este prea împrastiat, neatasat caminului si rational, pe de alta parte racul este ordonat, astfel de legatura este supusa unor mari tensiuni provenite din diferentele flagrante de temperament.
Gemeni - Leu: Mare atractie initiala si întelegere buna în prima instanta, provenita din instinctul social foarte dezvoltat la amandoi. În intimitate însa vor apare mari probleme si primului i se va parea adesea ca leul e prea posesiv. Legatura nerecomandabila.
Gemeni - Fecioara: Prea multa rigoare are fecioara pentru nesistematicul nativ din gemeni! De asemenea, criticile interminabile ale primeia îl vor exaspera la culme pe cel de al doilea si e putin probabil ca acesta va ramane mult timp sa le asculte.
Gemeni - Balanta: Relatie si casnicie ideale. Balanta va întelege foarte bine natura imprevizibila a gemenilor, viata sa intelectuala si gustul iesirilor stralucitoare în societate. Au multe în comun - inclusiv conceptia despre viata sexuala - iar diferentele dintre ei nu vor face decat sa rupa monotonia traiului cotidian.
Gemeni - Scorpion: Nativul din gemeni se va simti atras de misterul ce înconjoara scorpionul, caci acesta îi va starni marea sa curiozitate. Cu toate acestea legatura nu va dura, deoarece primul este prea superficial si schimbat-or pentru profundul si posesivul scorpion.
Gemeni - Sagetator: Relatie care poate merge un timp, amandoi fiind dinamici si mari iubitori de libertate. În timp apar însa mari probleme sentimentale si cum nici unul nu va tine prea mult la o relatie atunci cand aceasta nu merge, ruptura va apare ca o consecinta fireasca. Poate exista întelegere între ei doar pe plan social si profesional.
Gemeni - Capricorn: Capricornul e mult prea echilibrat si stabil pentru aventurosul nativ din gemeni. Lucrurile care îi despart sunt într-un numar covarsitor fata de cele care îi apropie; sunt, cu alte cuvinte, prea diferiti si nici o întelegere nu e posibila între ei.
Gemeni - Varsator: Relatie si casnicie excelente. Varsatorul, imprevizibil, nelinistit, schimbat-or si plin de surprize va fi foarte pe gustul celuilalt. Neîntelegerile ce pot surveni între ei sunt nesemnificative.
Gemeni - Pesti: Întelegere doar la distanta. În rest, nu este o relatie prea fericita, caci amandoi au nevoie sa depinda de cineva, sunt egocentrici si au cerinte temperamentale destul de diferite. Casnicia nu dureaza în general.

| lays a răspuns:

Iubitul meu e geaman.si se poarta exemplar, numai ca e cam gelos(poate prea mult). e iubitul perfect.am mai cunoscut si alti gemeni.sunt cele mai ok persoane, parerea meabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se spune ca zodia Gemeni-Pesti nu se inteleg, ei bine in cazul meu nu e asa...