| anonim_4396 a întrebat:

Cum te schimbă o dezamăgire în dragoste/ viață? Ati simțit că nu mai puteți? Atunci când totul in jurul vostru se năruie... ce ati făcut?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cred ca totul inseamna o evolutie iar o dezamagire te invata, pe mine m-a invatat multe

| corbulalbrosu a răspuns:

Pui punct si o iei de la capat. Iar si iar. big grin

| AndCat26 a răspuns:

Am trecut prin multe incercari si dezamagiri ale vietii. si am suferit mult. Am simtit ca numai pot, si mi-a luat mult timp sa capat incredere si sa o pot lua de la capat.E greu, dar trebuie sa ne gandim ca toate astea fac parte din viata noastra, si trebuie sa fim puternici sa putem sa le facem fata si sa trecem peste. Trebuie sa privim inainte si sa lasam alti oameni sa ne aduca bucurie in suflet.-Un sut in fund, un pas inainte! ✋

| AndCat26 a răspuns:

Dezamagirile te fac uneori sa te inchizi, sa nu mai dai voie nimanui sa intre in viata ta. Ceea ce nu e bine. Dezamagirile te maturizeaza si iti deschid ochii.

| Rusen_Elena_1994 a răspuns:

Mergi inainte cu capul sus!☝

| nutellass a răspuns:

Eu am încercat să mă omor dar am realizat că nu sunt aşa de curajoasă şi voi pierde totul din viaţa mea...Eu îţi recomand să te linişteşti şi să te gândeşti la un lucru care te calmează şi după dacă vei putea să te gândeşti la problemele tale.
Aşa am făcut eu deşi eu sunt o fire mai "nebună" am reuşit să trec peste tot!