| anonim_4396 a întrebat:

Cum trebuie sa ma port cu ex-ul? Si cum as putea sa-l recuceresc?

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Depinde motivul pentru care v-ati despartit. Daca este pentru ca el nu crede ca va potriviti destul de bine incearca sa il convingi ca nu e asa prin orice mijloace. Daca este pentru ca l-ai inselat arata-i ca iti pare rau insa asta iti spun ca inseamna ca trebuie sa te injozesti. Daca il iubesti o vei face. Daca el ti-a spus clar ca nu te iubeste si nu ii placi nu il mai cauta. Fii indiferenta si daca el nu te va contacta inseamna ca nu stie ce a pierdut. De obicei un timp de pauza este folositor pentru ca astfel cei implicati realizeaza cat de mult ii afecteaza lipsa celuilalt. Dar pauza aceasta poate deveni definitiva. Depinde de caracterul persoanelor implicate. Daca el te iubeste isi va da seama ca a gresit si va reveni la tine.

| bluesky a răspuns:

Aceasi problema...nici eu nu stiu ce sa fac sad cred ca o perioada il voi ignora si dupa voi reveni sa vorbesc cu el...sa ramanem macar amici, chiar daca eu tin la el! sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună, oferă-i indiferenţă, fă-te că nu îţi pasă, pentru că dacă îţi va găsi slăbiciunea în vorbele tale, atunci probabil va încerca să se folosească tachinându-te şi spund peste tot că eşti moartă după el.
Fă-te fermecătoare, mai leagă uneori o vorbă cu el, vezi cum reacţionează, mai cazi întâmplător peste el. Dacă nu vă împăcaţi lasă draga mea că nu s-a terminat pământul la el, mai ai atâţia de cucerit în faţă, nu are rost să rămâi la acelaşi idiot care te ignoră.
Mult succes şi zi de zi să ai o zi bună happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca el nu mai vrea, nu ai cum sa il recuceresti.Asta ma intrebam si eu, cum sa ma port ce sa fac cand il vad, oare o sa ne mai impacam (speram asta) dar fiecare fata are orgoliul ei peste care nu ar fi indicat sa treaca asa usor.In plus pastreaza-ti increderea in tine, fa-te frumoasa( ca sa vada ce a pierdut). Si cel mai bine sfatul meu:incearca sa cuceresti un alt baiat care iti place si astfel sa il uiti pe fostultongue

| Alina_8541 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie ca a ta.Nu incerca sa il cicalesti.Lasa-l un timp sa se gandeasca. Dar incearca sa ai discutii cu el pe tema asta, dar nu pe net, ci fata in fata.succeskiss